- Kobr (bez ověření): „Firma tvrdí, že zákon/vyhláška výslovně zakazuje …“
Tak se jich zeptejte který zákon a které jeho ustanovení toto zakazuje ! Proč jste to neudělal hned ?
Podle § 78 čl. 5 zákona č. 458/2000 Sb. platí, že „odběratel tepelné energie je v případech společné dodávky tepelné energie do více odběrných míst povinen poskytnout dodavateli tepelné energie údaje ze stanovených měřidel podle zákona o metrologii nebo údaje ze zařízení pro rozdělování nákladů na vytápění a další údaje potřebné pro rozdělování nákladů na vytápění a dodávku teplé vody“.
Povinnost poskytnout „další“ údaje může zahrnovat například i výkonové koeficienty radiátorů, započitatelné podlahové plochy a koeficienty polohy místností. Dodavatel tepla ovšem nemůže být nucen provádět nějaké podrobné výpočty. To si měla obě SVJ zařídit sama mezi sebou.
Váš dotaz je ovšem nesmyslný ze zcela zjevného důvodu:
Podle § 76 odst. 3 zákona č. 458/2000 Sb. platí, že „smlouva o dodávce tepelné energie musí obsahovat pro každé odběrné místo (…) při společném měření množství odebrané tepelné energie na přípravu teplé vody pro více odběrných míst způsob rozdělení nákladů za dodávku tepelné energie na jednotlivá odběrná místa včetně získávání a ověřování vstupních údajů pro toto rozdělování“.
Takže si konečně přečtěte tu smlouvu s dodavatelem tepla. A pokud v ní není uveden způsob rozúčtování pro dvě odběrná místa, pak jde o jediné odběrné místo a tedy také o jedinou zúčtovací jednotku.
V tom případě se náklad rozúčtuje přímo na jednotlivé příjemce služeb postupem podle vyhlášky č. 269/2015 Sb.. Při tom se samozřejmě povinně použijí všechny „korekce a výpočtové metody zohledňující i rozdílnou náročnost vytápěných místností na dodávku tepla danou jejich polohou“. Vyřešeno.
Justitianus
Poslední komentáře