pozemky-plot
Dobrý den,
vyznáte se někdo v pozemcích? Může si SVJ oplotit pozemky, které k domu přísluší, a které jsou v katastru označeny jako zeleň-ostatní plocha či ostatní komunikace-ostatní plocha?
Jedná se prostě o travnaté plochy, které lákají k venčení psů. Ale někdo mi říkal, že jsou to veřejně přístupná místa, na která nemůžeme zakazovat vstup.
Tak nevím…
Díky Z.P.
§ 103 Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení… d) zásobníky, nádrže na vodu a bazény, nejde-li o vodní díla, opěrné zdi, oplocení, a to… 6. ploty
Tím pochopitelně nejsou dotčena ustanovení jiných předpisů, které ploty povolují/zakazují v určitých případech.
No joo a to si jako myslíte, že si mírnix dírnix jen tak něco oplotíte aniž by jste se kohoholiv ptali a ještě v obci? Plot je drobná stavba. Je-li něco mé, tak to není veřejně přístupné, až na zákonem stanovené případy, třeba ty komunikace. To tam dáte uzamykatelnou branku? Uvažovat by se snad dalo o nižším zeleném plotu, prostě to opticky oddělit. Proč nezajdete na váš stavební úřad? Určitě nekoušou a ještě si je platíme.
Právě proto se ptám, abychom něco neporušili. A na stavebním úřadě? Gratuluji vám, že máte tam u vás v úředníky důvěru. Já ne. Je to pár dní, co jsem se tam s jedním dohadoval, protože si absolutně nesmyslně vyložil větu v zákoně. Nebylo to poprvé, takže děkuji, ale já se chci opravdu něco dozvědět.
Dojděte na SÚ, tam by Vám měli říci co a jak. Nemá smysl tam chodit bez „projektu“. Po nás chtěli souhlas okolních vlastníků (včetně města samotného) a poté vydali rozhodnutí a plot stojí, včetně uzamykání.
Pane Pelc, rady mimo vaši obec jsou v podstatě k ničemu, tak jak tak na ten SÚ narazíte. A každý postupuje bohužel trochu jinak. Mou důvěru k úřadům nechte bokem, než tam jdu, tak si ověřím, co k tomu případu říká norma. Ostatně můžete tam jít s právníkem. Takže buď to uděláte bez jejich souhlasu, vyjádření, nebo oznámíte a zahájíte, nebo se poptáte co a jak. Když se vám to nebude líbit, můžete si na jejich postup stěžovat, popř. budete-li chtít mermomocí plotit, tak k soudu. Bez stav. zákona to prostě nepůjde. Jaká jiná rada, třeba ten či někdo mi řekl že …?
Nic jiného netvrdím. Ale taky vím, že úředníci – aspoň tady u nás – se dost pletou, viz dětské vykládání zákona, kterého jsem byl svědkem, atd. Takže já tam chci jít s tím, jak to je, a ne jak si to vysvětluje úředník.
Taky jsem tam nechtěl jít s tvrzením „jedna paní povídala“. Smysl má odkaz na zákon, což se nakonec i stalo.
Doporučuji tento postup i ostatním a ne jen slepě věřit úředníkům.
Můžete mi prosím zaslat konkrétní znění zákona či sdělit o jaký odstavec se jedná? Řeším to samé.. Moc děkuji. A nevím zda jste od nás, ale u nás by mohl na st. úřadě pracovat i zedník, klidně z Ukrajiny. Vyšlo by to nastejno, bohužel..
Judito, váš slabomyslný příměr o zedníkovi z Ukrajiny je poněkud rasistický, co? Já zase mohu říci blbá jak Judita (bez ověření).
Na váš brilantní dotaz " Můžete mi prosím zaslat konkrétní znění zákona či sdělit o jaký odstavec se jedná? sděluji, že se jedná o druhý odstavec, když nechcete znát paragraf a číslo zákona. Než zase budete na někoho útočit, tak se naučte česky. Nebo jste švadlena z Ukrajiny?
Poslední komentáře