„Podle informací rozúčtovacích firem i u nás stále přibývá domů, ve kterých již byly instalovány měřiče tepla nebo indikátory vytápění a bytové vodoměry s dálkovým radiovým odečtem. Jde však o to, že bude nutno instalaci měřičů s dálkovými odečty zavést i do českých předpisů jako povinnost,“ sdělil k tomu Právu výkonný sekretář Asociace rozúčtovatelů nákladů na teplo a vodu (ARTAV) Jaromír Pohanka.
EU stanovila přímo v dotyčné směrnici podmínkou měření, že toto bude nákladově efektivní. Dále pak nedávná studie ČVUT prokázala, že v ČR měření nákladově efektivní není v mnoha případech už nyní. Záleží jen na nás, zda si necháme vytáhnout z kapes další peníze.
Cituji ze směrnice EU: „Pro účely článků 9a a 9b musí být měřiče a indikátory pro rozdělování nákladů na vytápění nainstalované po 25. říjnu 2020 dálkově odečitatelné. Podmínky technické proveditelnosti a nákladové efektivnosti stanovené v čl. 9b odst. 1 nadále platí“
A v článku 9b) směrnice EU najdete: „…pokud je to technicky proveditelné a nákladově efektivní z hlediska přiměřenosti ve vztahu k potenciálním úsporám energie.“
Poslední komentáře