Zkušenost s podáním do rejstřííku - změna statutára
Dávám aktuální zkušenost se změnou statutárního orgánu – podáno
do rejstříku v Praze, neskutečné, jak otravují (výzva k doplnění)
- chtějí ověřené podpisy všech osob pod zápisem ze shromáždění,
ověřené podpisy na plné moci všech osob, které byly zastoupeny na
shromáždění(to si snad dělají srandu). Už jste se s tím někdo
setkal?
- měnili jsme jen jednu osobu ve výboru, stejně chtějí opět prohlášení
všech a doplnit podání
- chtějí opravit prohlášení – to jsem úplně nepochopil –
Oni si myslí že všichni jsou vždy doma. Mám polovinu opravněných osob doma jednou za měsíc a to jen na víkend!!
Asi to psal někdo z informačního centra:
http://www.portalsvj.cz/…-na-rejstrik#…
Můžete zde zveřejnit jejich lejstro? Pokusili se to odůvodnit, nebo jen napsali, co je napadlo?
To ověření plných mocí možná čerpali z
http://www.portalsvj.cz/…rdi-ns-k-441
Ale je to asi špatná aplikace judikátu NS, který se týká něčeho jiného. Nebo jste tam měli notáře?
Hezký den!
Pavel
Notáře jsme neměli, běžné shromáždění s volbou výboru na další tři roky. Proč by měl být ověřený zápis a plné moci se mi z odůvodnění tak nějak nepovedlo vyčíst: Podle § 19 zákona č. 304/2013 Sb… musí být návrh na zápis doložen listinami o skutečnostech, které mají být do veřejného rejstříku zapsány, a listinami, které se zakládají do sbírky listin v souvislosti s tímto zápisem. Dle ust. § 25 odst. 1 písm g) zákona č. 304/2013 Sb., je zapisovanou skutečností den vzniku a zániku funkce statutárního orgánu. Dle ust.§ 28 odst.1 o.s.ř. zástupci jež si účastník zvolil udělí písemně procesní plnou moc nebo plnou moc pro určité úkony. Dále dle ust. § 28 odst.4 o.s.ř. podpisy na písemné plné moci musí být úředně ověřeny,jen stanoví-li to zákon. V případě,že zákon stanoví úředně ověřený podpis na návrhu na zápis změn,musí být i plná moc opatřena úředně ověřenými podpisy. To je celé odůvodnění
Ledaže by problém byl v tom, že zápis podepisuje osoba, která byla na shromáždění na základě plné moci?
Potvrzuji, že podpisy na zápisu ze schůze musí být ověřené – chtěli to po nás taky. Podpisy na plných mocích nemusí být ověřené, pokud to neukládají vaše stanovy – takže nejspíš zařechtal úřední šiml.
Pane petrsv, že „to po Vás chtěli taky“ nepotvrzuje, že podpisy na zápisu musí být ověřené.
Škoda, že autor úvodního příspěvku nezveřejnil doslovné znění nebo kopii odůvodnění, zajímalo by mě, o co vyšší soudní úředník svůj kuriózní názor opírá. Již jsem se setkal u jiného rejstříkového soudu s podle mého názoru obdobně bezdůvodným požadavkem, na rozdíl od pana Zdenka (http://www.portalsvj.cz/…birky-listin) ale stačil jeden dotaz na upřesnění zákona v němž je požadovaný úkon uložen a úředník změnil názor.
P.V.
Celé odůvodnění je v mém předchozím příspěvku, víc toho opravdu nebylo. Když to tak čtu podruhé, připadá mi, že dotyčná úřednice nepochopila či vůbec nečetla plnou moc, která je pouze přílohou k prezenční listině a vzala ji jako plnou moc k podání do rejstříku. Neumím úplně chodit v „proti tomuto rozhodnutí není odvolání přípustné“ ale mám 30 dní, tak jim zkusím napsat, jak uvádíte, aby mi upřesnili znění zákona podle kterého bych měl mít ověřené podpisy na zápisu a plné moci při zastupování na shromáždění, třeba v té lhůtě odpoví. Každopádně nechápu, proč je takový problém vydat nějaké jednotné vzory a jednotné požadavky na podání a vystavit je na justici. t.
Od soudu nám jsou vráceny dokumenty k uložení do veřejného rejstříku na doplnění,i když jsme je provedli podle dříve přijatých dokumentů.
Poslední komentáře