Zfalšovaný zápis
Naposled v našem SVJ se konalo shromáždění v roce 2O21 .Na schůzi
,pověřený vlastník
dělá i neučetního,oznámil,že pokuta nebude za 50 Kč ,ale za 1 Kč,
pšt spoluvlastníků
to schválilo. Jsem přesvědčena ,že potuta za nevyučtováni je pro všechny
SVJ stejná.
Dále oznámil,že svoji funkci chce ukončit a i účetnictví,které nikdy
nevedl!
Vlastníka jednotek zastupoval,jeho právní zástupce,udělal zápis,sdělil
,že správu
domu zajistí,,Bohužel za měsíc byt prodal.
Napadlo mě nahlédnout k Rs. Byl to šok,pověřený vlastní,zápis
zfalšoval.kde byl
naopak ,zápis změněn,naopak proběhla jeho volba a on nyl znovu zvolen.Na
policii mi
sělili,že to není na trestné oznámení.Zfalšované veřejná listina
odesléna k R.s. a
je to v pořádku,Žijeme v právním státě ?
- „Jsem přesvědčena, že po[k]uta za nevyučtováni je pro všechny SVJ stejná.“
O čem jste Vy přesvědčena – to je naprosto bezvýznamné. Vaše fantazírování nemá žádnou právní platnost.
- „… pověřený vlastní[k] zápis zfalšoval …“
Nic takového neprokážete, je to tedy pomluva. Shromáždění proběhlo v roce 2021. Vy jste měla 3 měsíce na to, abyste se obrátila na soud podle § 1209 NOZ. To jste neudělala. Zápis je tedy bez pochybností platný a věrně zachycuje průběh zasedání shromáždění. Každý soud by byl povinen z tohoto zápisu vycházet. Vítejte v reálném světě.
- „Zfalšované veřejná listina odesléna k R.s.“
Pletete si veřejnou listinu se soukromou listinou. Má rada: Nezabývejte se záležitostmi, kterým nerozumíte a nešiřte pomluvy. Jen zbytečně ztrácíte čas a energii.
Justitianus
- Na soud se můžete obrátit do tří měsíců od konání schůze. Pokud se schůze zúčastníte, ale předseda (zfalšovaný) zápis ze schůze – přes vaši včasnou žádost – pustí z ruky až po více než třech měsících, nebo dokonce až po roce, co zmůžete? Nic. Žádný návrh k soudu nepodáte, a po roce už vůbec ne, protože objektivní lhůta je limitována právě jedním rokem.
- Není pravda, že každý soud je povinen z obsahu zápisu ze schůze vycházet. Skutečnosti lze prokazovat i jinak, např. svědectvím nebo zvukovou nahrávkou. Bude-li SVJ v jakémkoli soudním řízení určitou skutečnost prokazovat zápisem ze schůze protistrana může prokazovat opak (unese-li důkazní břemeno).
- Předseda výboru (bez ověření): „Justitianus opět nemá pravdu… “
Předsedo výboru, projevuješ totální neznalost. Nesnaž se psát o záležitostech, o kterých nic nevíš.
- "Pokud … předseda (zfalšovaný) zápis ze schůze – přes vaši včasnou žádost – pustí z ruky až po více než třech měsících, nebo dokonce až po roce, co zmůžete? Nic. Žádný návrh k soudu nepodáte …
☀ Napsal jsi pitomost, protože neznáš zákon. NOZ říká něco zcela jiného. Podle § 1209 platí, že není-li návrh podán do tří měsíců ode dne, kdy se vlastník jednotky o rozhodnutí dozvěděl nebo dozvědět mohl, jeho právo zaniká.
➡️ Z uvedeného plyne, že rozhodným dnem pro počátek běhu lhůty do zániku práva není den kdy se uskutečnilo hlasování, nýbrž teprve den kdy vlastník měl objektivně možnost seznámit se s obsahem zápisu – a to je ten den, kdy předseda „pustil z ruky“ zápis.
Podle 2012/89/§254/1 platí, že statutární orgán spolku zajistí vyhotovení zápisu ze zasedání do třiceti dnů od je(jí)ho ukončení. Tazatelka se tedy mohla nejpozději po třiceti dnech domáhat nahlížení do zápisu. To však neudělala, o zápis ze zasedání se vůbec nezajímala, a zůstala po celé čtyři roky nečinná.
Je to naopak tazatelka, kdo by musel soudu tvrdit a prokazovat, že od roku 2021 až do dne podání žaloby v roce 2025 se snažila nahlédnout do zápisu ze shromáždění, avšak toto nahlížení jí bylo odepíráno.
Justitianus
Květo, v našem právním státě je promlčecí doba 3 roky.
Sdělte, o co vám vlastně jde?
Čtěte zde
https://www.dumplnyuspor.cz/…ravni-dohru/
Je tam mimo jiné uvedeno:
"Jak jsou pokusy o nelegální zápisy statutárních orgánů SVJ právně kvalifikovány?
Podle informací Policie ČR se aktuálně vede trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu podle 209 odst. 1, odst. 5 písm. a) trestního zákoníku ve stádiu přípravy podle § 20 odst. 1 trestního zákoníku, v jednočinném souběhu s přečinem padělání a pozměnění veřejné listiny podle § 348 odst. 1 trestního zákoníku a přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění podle § 254 odst. 2 alinea 1 trestního zákoníku. Přesná škoda, k níž mělo dojít, jakož i další podrobnosti k jednání pachatelů, jsou nadále předmětem prověřování.
Jelikož se v dané věci vede přípravné trestní řízení, podrobnosti ke konkrétním případům, jejich pachatelům a podrobnostem ke způsobu páchání, jakož k celkové škodě, není možné dále komentovat. Jednejte rychle. Nejprve kontaktujte rejstříkový soud, souběžně podejte trestní oznámení
V souvislosti s pokusy o podvodné zápisy se zástupci SVJ dotazují, zda by měli též podávat trestní oznámení, nebo je dostačující komunikace s rejstříkovým soudem. „Určitě lze doporučit společenstvím, aby trestní oznámení v souvislosti s tímto jednání vůči podezřelé právnické osobě podala. Nejenom že se přikládá jako příloha ke zpětvzetí návrhu nebo k odvolání rejstříkovému soudu, ale může sloužit i v budoucnu, když by případně stihla podvodná právnická osoba za společenství sjednat půjčku či úvěr, a společenství by se o této skutečnosti dozvědělo až následně. Podáním trestního oznámení bude následně společenství prokazovat, že v rozhodné době mohl za společenství jednat i někdo jiný než osoby oprávněné,“ vysvětluje nezbytné kroky Mgr. Vojtěch Opočenský, právník portálu svjpravnik.cz"
Nevím ale do jakého termínu je možné podle uvedeného návodu postupovat.
„Na policii mi sělili,že to není na trestné oznámení.“
Nechte si to sdělit písemně.
Vztahy v svj, zfalšované zápisy a jiné pikošky v svj neřeší žádná policie ani nikdo jiný. V svj si své problému musí řešit vlastníci sami. Když se v svj děje něco co není v pořádku, tak můžou vlastníci svolat shromáždění a vyřešit to tak, aby to v pořádku bylo. Když to vlastníci neřeší, nikdo to za ně řešit nebude.Tak to shromáždění zorganizujte a svolejte podle zákona a vyřešte na něm, co je potřeba. To za vás nikdo neudělá. Nebo jste to mohla žalovat do 3 měsíců.
"shromáždění v r. 2O21
Vlastníka jednotek zastupoval jeho PRÁVNÍ ZÁSTUPCE, UDĚLALA ZÁPIS, SDĚLIL, že správu domu ZAJISTÍ. Bohužel za měsíc BYT PRODAL. Napadlo mě nahlédnout k Rs. Byl to šok, POVĚŘENÝ VLASTNÍ(k), ZÁPIS ZFALŠOVAL. kde byl naopak , zápis změněn, naopak proběhla jeho volba a on nyl znovu zvolen.
Na policii mi SĚLILI, že to NENÍ NA TRESTNÍ OZNÁMENÍ. Zfalšované veřejná listina odesléna k R.s. a je to v pořádku, Žijeme v právním státě ?
- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
1/ Zfalšovaný zápis se zde již probíral, tak pátrejte
2/ Vaše R.s je asi Rejstříkový soud, nebo ne ?
Nevím proč jste do (asi zápisu shromáždění) nahlížela na RS.
3/ Nevím zda podmětem je ve vašem příspěvku „právní zástupce“ nebo „pověřený vlastník“
4/ Co máte v zápise shromáždění ? Pokud se o zápis z r. 2021 zajímáte až v r. 2025 tak to je vážné.
5/ ve vašich STANOVÁCH máte zda se zápis rozesílá vlastníkům, posílá emailem, je na nástěnce v domě, je k nahlédnutí v kanceláři statutára v středu mezi 7:00 – 7:15, případně papír a tužku na poznámky ssebou nebo kopie 20,–Kč/str.
Dle NOZ § 254
- Statutární orgán spolku zajistí vyhotovení zápisu ze zasedání do 30-ti dnů od jejího ukončení.
- Ze zápisu musí být patrné, … .
- Každý člen spolku může nahlížet do zápisů… za podmínek určených stanovami.
- neurčí-li stanovy jinak, lze toto právo vykonat v sídle spolku.
- – – – – – – – –
6/ Pokud jde o to že „na Policii mi sdělili, že to není na trestní oznámení“, tak co je na „trestní oznámení“ určuje a definuje Trestní zákoník 40/2009 Sb., nikoli "dévéťák na recepci na policejní služebně.
7/ Trestní oznámení lze podat, tuším, i na soudu.
https://dostupnyadvokat.cz/…tni-oznameni
www.pravnilinka.cz/…znameni.html
https://medium.seznam.cz/…nameni-20292
8/ Jenomže vy jste stejně už zmeškali lhůtu na podání trestního oznámení, v tomto ohledu v právním státě žijeme.
Poslední komentáře