účel užívání nebytové jednotky
Dobrý den, jsme Společenství vlastníků. Je možno ve stanovách SV omezit provozní dobu u restauračního zařízení nebo zakázat určitý druh činnosti /rychlé občerstvení apod/. Děkuji
U nás máme Domovní řád a ten určuje noční klid. Neomezuje provoz restaurace, omezuje její hlučení.
Pokud tento prostor SVJ pronajima, muze si do smlouvy dat nektere omezujici veci, pak to ale zuzuje okruh pripadych moznych pronajemcu.
Samozrejme zalezi na cele ekonomice uvedeneho prostoru. Pokud Vam na penezich vubec nezalezi, dejte pronajemci vypoved a z uvedeneho prostoru udelejte treba susarnu.
- Milan Marek: „Je možno ve stanovách SV omezit provozní dobu u restauračního zařízení …“
Dám vám obdobnou otázku: „Je možno ve stanovách SV omezit provozní dobu televizoru v bytě Milana Marka?“ Pokud znáte odpověď na tuto otázku, pak jste tím odpověděl i na Váš úvodní dotaz.
- Milan Marek: „… nebo zakázat určitý druh činnosti /rychlé občerstvení apod/.“
Povolit (či naopak zakázat) provozování hostinské činnosti v provozovně může soud, živnostenský úřad, stavební úřad, hygienici, hasiči. Řekl bych, že SVJ není ani jednou z těchto institucí. Souhlasíte?
Pokud jste měl na mysli „změnu prohlášení, jde-li o změnu účelu užívání nebytového prostoru na základě žádosti jeho vlastníka“: K tomu jsou oprávněni vlastníci jednotek (2012/89/§1169/2/b). Právnická osoba SVJ s tím nemá naprosto nic společného.
Justitianus
Jako vždy plácáš nesmysly. Pokud je to prostor, který SVJ pronajímá tak si SVJ může určit podmínky za jakých prostor pronajme.
- RTE mi napsal: „Jako vždy plácáš nesmysly. Pokud je to prostor, který SVJ pronajímá tak si SVJ může určit podmínky za jakých prostor pronajme.“
RTE, pochybuji že bys byl schopen posoudit co jsem napsal. Tazatel se neptal na žádný pronájem. To chápeme všichni kromě Tebe.
Kdyby tazatele zajímal vztah mezi pronajímatelem (SVJ) a nájemcem, byl by se nás zeptal na obsah nájemní smlouvy. Tazatel se však zeptal na obsah stanov SVJ. Cituji: „Je možno ve stanovách SV omezit provozní dobu u restauračního zařízení …“.
Všichni kromě Tebe totiž rozumíme triviální skutečnosti, že stanovy mají právní účinky vůči členům SVJ. Nikoliv vůči nájemci.
Kdyby snad šlo o nájemce, kterému SVJ pronajímá restauraci (jak se bez důvodu domníváš Ty), pak by pro něj – jakožto pro cizí osobu – neplatily žádné stanovy SVJ ! Pro nájemce by byla závazná pouze jeho nájemní smlouva, sjednaná přímo s pronajímatelem. Na nic takového se ale pan Marek neptal.
Justitianus
Poslední komentáře