soudní spor
Rozhodnutím výboru SVJ je způsobena škoda VBJ 1176,00 kč.Žalobu mám zaslat OS nebo KS.děkuji.
Můžete popsat, jak měla vzniknout údajná škoda? Třeba byl už obdobný případ judikován.
Pane s nesmyslně dlouhým nickem,
k projednání a rozhodnutí věci žaloby člena SVJ vůči společenství o náhradu škody jsou v prvním stupni věcně příslušné okresní soudy. K tomu viz usnesení Vrchního soudu v Praze Ncp 220/2020 [soubor PDF].
Krajské soudy rozhodují jako soudy prvního stupně pouze ve věcech jednání shromáždění společenství vlastníků a sporů z toho vzniklých, s výjimkou sporů o příspěvky na správu domu, sporů o zálohy na úhradu za služby, a způsobu rozúčtování cen služeb.
Zjednodušeně platí, že krajské soudy tedy v první instanci řeší „spolkové“ záležitosti: změny stanov, spory podle § 1209, spory vzniklé na základě rozhodnutí shromáždění, spory o platnost usnesení shromáždění, spory o správnost zápisu ze shromáždění. Ostatní běžné spory o peníze začínají u okresních soudů.
Justitianus
Štítky „smazat“ a „blb“ připojil k dotazu (opakovaně) nějaký místní blbeček, který nepochopil důležitost položené otázky. Problematika příslušnosti soudů je celkem zajímavá a vyplatí se „trefit se“ správně hned napoprvé. Jinak se celá věc povleče ještě o pár let déle, protože soudy (a neználci v talárech) si věc budou navzájem přehazovat jako horký brambor.
Do které kategorie by patřil spor o pořízení kopií některých dokladů – na který soud se obrátit v tomto případě? T.
Proč by podle vás mělo jít o provokaci? Opakující se štítky (k dnešnímu datu) smazat a blb jednoho registrovaného blba také nechápu.
Dotaz je naprosto věcný, i mě by to zajímalo. Čím více žalob, tím dříve se statutáři vzpamatují a přestanou svévolně rozhazovat peníze, které jim nepatří.
Statutáři se vzpamatují a přestanou svévolně rozhazovat peníze, které jim nepatří. Můžete svůj názor nějak podložit? MNe by to zajímalo, kdy statutáří svovolně rozhazují peníze a na co svévolně rozházené peníze používají.
no napsat, že se budu soudit o 1 176,0 Kč mě přijde úplně mimo mísu. Ale ať to pán či paní zkusí a pak sem po ukončení soudního sporu vloží rozsudek + soudní náklady řízení. Nebo by nám tak mohl dopředu vložit do přílohy žalobu, kterou chce podávat. Moc by mě zajímalo, co konkrétně výbor vlastníkům za tu tisícovku ukradl. Mě to tak připadá, že by to mohlo být např. dobytí telefonu, nákup šanonů či papíru + propisky, případně přepravních boxů na doklady (ty např koupil jako drobné vydání náš výbor)
Já bych nejdříve zkusil TO – zpronevěra, porušení povinnosti při správě cizího majetku atd. TO samotné by mělo mít výchovný efekt pro alibabu.
Jinak tisícovka sem, tisícovka tam, opakovaně a dlouhodobě a rázem je třeba zvyšovat FO, však ono se to na schůzi nějak okecá.
Již tu byly desítky příspěvků, které horovaly pro TO. Nepamatuji se, že by se někdo pochlubil tím, že by TO k něčemu vedlo. Jen zatíží pomahače a chrániče a výbor, nic jiného.
„Již tu byly desítky příspěvků, které horovaly pro TO. Nepamatuji se, že by se někdo pochlubil tím, že by TO k něčemu vedlo.“
Připojuji se k panu Pamětníkovi a prosím přispěvatele, kteří zde horovali pro TO, aby zde napsali výsledek svého počínání. Děkuji.
Spor o malou škodu nemusí být vždy „úplně mimo mísu“, pokud je tzv. podvozkem pro řešení jiné záležitosti.
Naše SVJ se soudilo s jedním vlastníkem dokonce o 500 Kč, v pozadí sporu bylo ale něco mnohem důležitějšího, než uvedená škoda.
ale tady je to opačně. Proto by mě zajímalo, co konkrétně za tu tisícovku mělo být obohacením výboru za úkor vlastníků. Kdyby výbor prošustroval tisíce či statisíce tak o.k. Ale tohle může být přesně o tom, jestli jste viděl film Vlastníci, kde se dohadovali vlastníci na shromáždění o částku za telefon protelefonovanou předsedkyní výboru v ročním vyúčtování.
„se dohadovali vlastníci na shromáždění o částku za telefon protelefonovanou předsedkyní výboru“
Jaký význam mají takovéto dohady v době paušálních tarifů s neomezeným voláním?
Tak se na ten film podívejte, a zjistíte to. A jinak u nás už máme xy výborů z obměnou jejich členů, a vždycky se tam najde nějaký důchodce, který si mobilní telefon dobíjí. A jestliže si např. 2× do roka vyúčtuje výbor jako drobné vydání nabytí telefonu za 200 Kč, tak s tím nikdy žádný vlastník na shromáždění problém neměl, a to jsme se zakládali hned na počátku. Vždycky je to o lidech.
O jaký přístroj se jedná?
Nejlevnější mobil, který jsem našla (leden 2021), stál 269 Kč. Funguje dobře, některé vlastnosti jsou dokonce výborné – rádio funguje bez připojených sluchátek, nicméně obsahuje řadu chybně přeložených položek (funkčnosti to nijak nebrání).
Nabytí telefonu za 200 Kč neznamená nabytí telefonního přístroje pořízeného za 200 Kč, ale nabytí telefonního přístroje pořízeného za 100,–, 200,–, 2000,–, 15000,– nebo 40000,– ČÁSTKOU 200 Kč !!! Boha jeho.
Poslední komentáře