Protipožární vyhláška a ombudsman
Tak se JUDr. Motejl pochlapil a prokoukl, že se různé předpisy dělají na objednávku.
Přitom ty hasičáky se prý musí dovážet, v ČR se ani nedělají. Uvidíme co ÚS.
Hezký den!
Vážený p.Pavle, a ostatní,
nastudujte vyhlášku č.23/2008 Sb., aby jste věděl, co je předmětem „kritiky“ ombudsmana.
Až vám zahoří ve společných částech např.:elektrorozvody, tak budete chodit a říkat: „Kdybyjsme…, kdybyjsme…“. Zeptejte se těch, u kterých hořelo.
I předcházející předpis určoval řadu opatření a povinností, které málo které SVJ či malé BD plnilo.
Matějka
Vážený pane Matějko, nevím jak Vy, ale já si tuto vyhlášku nastudoval již před necelým rokem:
„Nástěnka 6 Vložil Anonymous (bez ověření), 17. Březen 2008 – 21:55 Zase mi někdo nařizuje co mám dělat a já to musím zaplatit ze svého. Obdoba energetických auditů, stály 1 miliardu a někdo si vymyslel, že se budou dělat trochu jinak a zase se vytvoří trh, který spolkne další miliardu. Nějaká lobby si prosadí odbyt svých výrobků/služeb a nevolníci plní a platí. Hezký den! pavelsvj (at) centrum.cz“
Možná by jste si mohl nastudovat důvody JUDr. Motejla, proč je proti této lobbystické vyhlášce. Já jsem to tu pouze publikoval dříve, než to publikoval Motejl, ale názor máme stejný.
Respektuji, že někomu vyhovuje, aby jeho život řídili nekvalifikovaní státní úředníci pomocí různých protiústavních vyhlášek. Takový člověk je potom pouze postaven před problém, aby si zkontroloval, zda má či nemá hasičák nebo nehořlavou nástěnku. To většina lidí zvládne.
Mě ale nevyhovuje, abych na svůj majetek vynakládal své prostředky podle pokynů někoho, kdo je patrně zainteresovaný od dodavatelů těchto záležitostí.
Hezký den!
Pavel
Vážený pane Pavle, a ostatní,
řada z vás zde kritizuje, že náš právní řád není v souladu s EU. Vyhláška č.23/2008 Sb. plně realizuje Směrnici rady 89/106 EHS a komise 2000/147/ES.
Nevím, jak dalece jste vyhlášku č.23/2008 Sb. studoval, ale v §10 úniková cesta, v případě bytových domu se jedná o chodby a schodiště kde jsou umístěny nástěnky, se o nástěnkách nehovoří. V souladu s přílohami se jedná o výpočet požárního nebezpečí v únikové cestě a zde je „nástěnka“ zanedbatelným prvkem. Horší jsou všelijaké skříňky, botníky, případně kočárky umístěné na chodbách a schodištích.
Možnost požárního nebezpečí ve sklepích, což jsou samostatné požární úseky, je kapitola sama pro sebe.
O instalaci hasícího přístroje u skříně hlavního rozvaděče elektřiny, většinou v přízemí domu v chráněné únikové cestě, nehodlám diskutovat. Náklad 800,–Kč za hasící práškový přístroj a jeho pravidelná roční kontrola v ceně cca 50,–Kč je zanedbatelným nákladem společenství.
Otázkou pro vás všechny je, jak naplňujete závěry a odstraňujete nedostatky zjištěné z pravidelných (minimálně 1× ročně) požárně bezpečnostních prohlídek společných částí bytových domu? Ovšem, pokud je vůbec ve vašem společenství provádíte.
Matějka
Poslední komentáře