odstoupení výboru

Vložil Anonymous, 4. Prosinec 2009 - 17:18 ::

Dobrý den, mám prosbu. Část výboru odstoupila na shromáždění vlastníků z funkce. Oznámili to ústně a okamžitě předali předsedovi písemné oznámení, ten ho přijal.´Odstupuji z funkce ke dni 25.11.2009´. To byl datum té schůze. Ve stanovách máme dáno : Člen voleného orgánu musí odstoupení písemně oznámit orgánu společenství, jehož je členem. Jeho funkce končí dnem, kdy tento orgán odstoupení na své schůzi projednal, nejpozději však uplynutím 30 dnů ode dne doručení oznámení o odstoupení. Takže tvrdí, že končí 25.12. Je to dobře? Děkuji, Blanka

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil G.X, 5. Prosinec 2009 - 11:04

    Nepíšete, zda se mezi schůzí shromáždění a uplynutím lhůty uskutečnila schůze výboru , která by odstoupení členů projednala. Pak jejich funkce mohly skončit dříve než po 30 dnech.

    G.X.

    Vložil lake, 5. Prosinec 2009 - 8:51

    Není to dobře počítáno. Lhůta končí v tomto případě až v pondělí 28. 12.
    Připadne-li poslední den lhůty na sobotu, neděli nebo svátek, je posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den.
    [§122/3 ObčZ]

    lake

    Vložil Anonymous, 5. Prosinec 2009 - 12:31

    Děkuji za odpověď. Takže když to oznámili jen na shromáždění a na schůzi výboru ne, tak opravdu musíme čekat až do 28.12.?B

    Vložil lake, 5. Prosinec 2009 - 15:44

    Pro Anonymous:
    Nevím, proč jak vy, tak G.X. se zmiňujete o schůzi výboru. Její konání či nekonání nemá naprosto žádný vliv na datum ukončení funkce členů kteří odstupují.

    lake

    Vložil G.X, 5. Prosinec 2009 - 19:27

    vycházím z citace
    „Člen voleného orgánu musí odstoupení písemně oznámit orgánu společenství, jehož je členem. Jeho funkce končí dnem, kdy tento orgán odstoupení na své schůzi projednal“ 

    z kontextu plyne, že tímto voleným orgánem je výbor a ono zmíněné projednání by mělo být na schůzi výboru

    G.X.

    Vložil lake, 6. Prosinec 2009 - 1:53

    Voleným orgánem je výbor. Ovšem "orgán společenství, jehož je členem" může být i jiný orgán, v tomto případě shromáždění.

    Odstupující členové předali své odstoupení předsedajícímu na řádně svolaném shromáždění, které je nejvyšším orgánem společenství. Odstoupení má projednat ten orgán společenství, jemuž bylo písemné odstoupení oznámeno.

    Pouze shromáždění - nikoliv výboru - tedy přísluší odstoupení projednat.

    lake

    Vložil Anonymous, 6. Prosinec 2009 - 11:06

    ´Jeho funkce končí dnem, kdy tento orgán odstoupení na své schůzi projednal.´ Já tedy nechápu,když to předali na shromáždění a napsali ´ke dni 25.11.´, což bylo datum toho shromáždění, proč běží ta 30 denní lhůta… Blanka

    Vložil lake, 6. Prosinec 2009 - 12:53

    Blanko,
    to přece víte jedině vy sama, zda shromáždění jejich odstoupení projednalo nebo neprojednalo. Viz zápis ze shromáždění. Ale nezmínila jste se o tom, ptala jste se na třicetidenní lhůtu a podle toho vám všichni odpovídali.
    Pokud se projednalo na shromáždění, skončili 25. 11. 24:00.
    Pokud se neprojednalo, skončí 28. 12. 24:00.

    lake

    Vložil Anonymous, 6. Prosinec 2009 - 12:59

    A o to mi právě jde. Zápis pořizovala jedna z odstoupivších členek. Napsala do zápisu:

    ´V souladu se stanovami odstoupili z funkce:..jména…
    V souladu se stanovami budou tuto funkci plnit 30 dnů, tj. do 25.11.2009.´

    Teď by to měl předseda podepsat, ale já se proto tady na to ptám, protože tvrdím, že skončili ten den v 24.OO ( ve svých výpovědích mají ´ke dni 25.11.´To právě chceme, aby se v zápisu opravilo… B

    Vložil Anonymous, 6. Prosinec 2009 - 13:06

    Pardon,přepsala jsem se. V zápisu napsala, že budou plnit funkci 30 dnů, tj. do 25.12.2009.B

    Vložil AnonymousB (bez ověření), 6. Prosinec 2009 - 3:39

    Co chcete projednávat na odstoupení? Odstoupení je jednostranný právní úkon, nic k projednání na tomto úkonu není.

    Je možné projednávat záležitosti související s odstoupením, nikolik však odstoupení samotné.

    Vložil PeDuPles (bez ověření), 5. Prosinec 2009 - 13:21

    Já se přiznám, že moc nechápu smysl původní otázky – jde o to, že máte zvolené náhradníky a zjišťujete, kdy nastoupí do funkce? Protože pokud ne, tak vidím mnohem větší problém než jak se počítá 30 dnů.

    Osobně bych již na shromáždění jako předseda jednala jinak. Vzala bych si členy výboru stranou na improvizovanou schůzi výboru, projednala odstoupení (řádově dvě minuty celkem) a okamžitě situaci řešila hlasováním o rozšíření programu shromáždění o doplňovací volbu členů výboru na počet stanovený ve stanovách. V případě, že by se toto povedlo, svolala bych ihned po shromáždění schůzi nového výboru s volbou předsedy.

    Pokud by se výbor doplnit nepodařilo, pak bych podle podmínek buď nechala hlasovat o změně stanov ve smyslu snížení počtu členů výboru na existující stav nebo pokud ve výboru zbyly méně než tři osoby, pak o zvolení pověřeného vlastníka. Ponechání bezvládí a čekání na uplynutí stanovami dané lhůty s následným svoláváním dalšího shromáždění za měsíc od původního kvůli volbě orgánů mi přijde dost nešťastné.

    Vložil Anonymous, 5. Prosinec 2009 - 15:54

    Ti odtupující členové oznámili svoji rezignaci v okamžiku, kdy už někteří odcházeli, v 10.00 večer. Končil nám také pronájem a nikdo neměl vůli tam zůstat. Také to bylo velké překvapení.Náh­radníky máme 2, výbor by mohl být 3členný, ale ještě se nevyjádřili,zda to přijmou. Ve stanovách máme výbor 5členný. Takže nám nezbude nic jiného, než svolat shromáždění, navrhnout změnu stanov ( 3členný výbor) a dovolit do počtu 3( pokud to náhradníci nepřijmou).B

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".