Fond oprav
Docela mně zaujaly diskuze ohledně příspěvku na správu domu ( též z minulosti nazývaný FO).U nás činí 10Kč/m2 a je nová střecha,celý vestibul,nouzové osvětlení, stoupačky a dva výtahy KONE. A na konci roku zdůvodním na shromáždění a předám vyučtovanou každou položku, i když se jedná o hadr pro uklízečku za 20 Kč. Jinde podle diskuzí lítají tisícovky za byt (velké peníze) co s tím Vaše výbory dělají???
Myslím, že byste mohli též uvést počet bytů a zda je barák nudle, či výškový. Nám jde od vlastníků měsíčně na účet 27400 Kč/6 podlaží x 4 – náklady.
Z 10 Kč/m2 se na to co jste popsal ušetřit nedá. Vaše SVJ vzniklo z BD nebo privatizací obecních bytů? Jaké bylo finacování uváděných oprav? Jednorázový příspěvek nebo bylo našetřeno?
Naše SVJ vzniklo převodem podnikových bytů na město a pak privatizací do soukromého vlastnictví. Střecha vlastní prostředky, vestibul vlastní prostředky,nouzové osvětlení vlastní prostředky a výtahy 2 leté tvrdé jednání s firmou( i jinými firmami) – platba na splátky a reklamou na štítové stěně. Je to možné, jen se to musí řídit jak obchodní firma a nepodlehnout pokušení udělat tuhle kravinu,tamtu kravinu (aby jsme to tu měli hezké např. kytičky,stromečky,lavičky).
Tak ještě zbývá zmínit, kolik činí roční příjem z pronájmu štítové stěny. Vzhledem k tomu, že může na určitých místech být i v řádu statisíců, tak pak se není moc čemu divit, že nepotřebujete platit tolik peněz ze svého.
Pane Petře, nula Kč za reklamu. Výhoda spočívá jen v tom, že jsme si nemuseli brát úvěr od banky (ušetřené úroky) a 50% jsme zaplatili hotově ze svého ( opět 1,3 mega) a 50% splácíme firmě měsíčně. To je celá výhoda. Žádné statisíce se nekonaly. Tady není Praha,ale malé okresní město. Pokud už firma dá za reklamu peníze, tak jednorázově do 30 000 Kč a šlus.A to navíc platí jen pro výtahy. Ostatní se muselo platit hotově. Evidentně se vyplácí německý způsob hospodaření. Žádné megalomanské zakázky,ale jednotlivé zakázky různým řemeslníkům přímo bez různých prostředníků.
Poslední komentáře