Ferat nemá pravdu. Nejde o svolání schůze, jak píše. Tím by se skutečně nic nevyřešilo. Oznámení o přestupku nemusí podat pouze osoba postižená spácháním přestupku, může tak učinit i kterákoli osoba, která se stala svědkem přestupku. SVJ – právnická osoba může tedy oznámit přestupek. Nebrání tomu žádný zákonný předpis.
Na policii zajde nejspíše předseda, který podle ZoVB jedná za výbor SVJ navenek. Policie pak bude postupovat standardně: zjistí si kdo je osoba podezřelá ze spáchání přestupku, předvolá svědky, zajistí jejich výslech a výsledek pak předá příslušnému úřadu obce do třiceti dnů.
Stejně tak je možné, aby SVJ svým jménem podalo soukromoprávní žalobu při obtěžování vlastníků jednotek podle § 127 ObčZ (obtěžování hlukem, kouřem, zápachem atd.). Píši o takovém případu jinde, včetně citace z rozsudku Městského soudu v Praze č.j. 54 Co 3900/2007–203: http://www.portalsvj.cz/…ovani-hlukem
Proti těm, kdo se chovají hlučně, či kouří ve společných prostorách, nemusí zasahovat jednotlivec sám za sebe, nýbrž celé společenství.
lake
Poslední komentáře