Vložil anonymus (bez ověření), 26. Únor 2025 - 16:34

O rozhodnutí mimo zasedání jistě pojednávají vaše stanovy a pojednává o nich zákon – občasný zákoník § 1211. Zdá se mi dobré na prvním místě prozkoumat, zda je hlasování vyvolané v souladu s předpisy. A dále: musí tam být návrh usnesení. Pokud návrh usnesení skutečně spojuje tyto dvě věci, což mi moc nedává smysl (tj. zároveň souhlas s rozpočtem a zároveň souhlas s tím, že bude dělat správu – ať už to teď je cokoliv), tak je nejsnazší nehlasovat, nebo být proti návrhu. „Většina se počítá z celkového počtu hlasů všech vlastníků jednotek“ – tedy aby bylo usnesení přijato, tak musí být víc než polovina hlasů pro návrh. Pokud budou nějaké prohlášeny za neplatné, tak to jde vlastně proti usnesení (nehlasují pro – a pokud nebude dost pro, návrh nebude přijat).

Co se týče kontroly, nemělo by to být tak obtížné. Vzhledem k ustanovení: „K platnosti hlasování se vyžaduje vyjádření vlastníka jednotky s uvedením dne, měsíce a roku, kdy bylo učiněno, podepsané vlastní rukou na listině obsahující plné znění návrhu rozhodnutí.“ by mělo být bez obtíží dohledatelné, kdo jak hlasoval.

Ale jinak:

  • předpokládám, že výbor je tříčlenný: mimo předsedy tam jsou ještě další dva „vaši“ lidé, kteří ho mohou přehlasovat
  • pokud situace v domě nevyhovuje, není nic snazšího, než svolat shromáždění a tam se rozhodnout jinak (odvolat profesionála, navolit jiného)
  • já se vlastně tomu profesionálovi moc nedivím – pokud je to s vaším domem tak, že se nesejdete (ani na plné moci) a těžko lze cokoliv schválit, tak se to předsednictví dělá obtížně…

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.