Pokud ZDENEK22 píše o vodoměrech, tak logicky předpokládá, že víte že se pod tím skrývají BYTOVÉ PODRUŽNÉ (bývaly suchoběžné a tudíž nepřesné, na rozdíl od FAKTURAČNÍHO MOKROBĚŽNÉHO). Nyní jsou již (pokud vím) také mokroběžné, a údajně NEOVLIVNITELNÉ. Nejčastěji se odečítají dálkově (asi z chodby domu) a vlastní musí tuto službu pochopitelně hradit.
O těch jste v životě neslyšela stejně asi jako o pravidlech rozúčtování v PROHLÁŠENÍ VLASTNÍKA o kterých se také píše ?
PODRUŽNÉ vodoměry zmiňuje Zákon o vodovodech a kanalizacích (že za spotřebu na odbočce z hlavního řadu zodpovídá vlastník domu) nevím kde jsou blíže specifikovány.
Podružné vodoměry jsou instalovány na (horizontálních) odbočkách (svislého) rozvodu vody domu.
Vy ale píšete O SAMOSTATNÝCH PŘÍPOJKÁCH DO BYTŮ. A divíte se, že to ostatní nechtějí hradit,
To je potom těžká řeč a rada. Dáváte nám to po kapkách a kdo se má ve všech vašich příspěvcích vyznat.
S takovým dotazem běžte … za Šalamounem, nebo na Bezplatnou právní poradnu, kterou organizuje ČAK (Česká advokátní komora), nebo na Bezplatnou právní poradnu na internetu, pokud z toho budou moudří.
Nebo si zde na portalsvj.cz zadejte „podružné vodoměry“ a podobně. A vždy hledejte nejnovější diskusi, nikoli 10 let starou.
Nevím proč do toho pletete 1.SVČ a počet osob na čestném prohlášení? Dodavatel vody (asi 1.SVČ) (provozovatel vodoměru dle Zákona o vodovodech a kanalizacích) fakturuje dle počtu osob, nikoli dle fakturačního vodoměru ve sklepě bytového domu ? Nebo vám fakturuje dle směrných čísel ?
Pokud jde o SPOTŘEBU VODY DLE OSOB, tak je nutno připomenout, že
- dvě osoby A1 + A2 mohou mít nižší spotřebu než jedna osoba B v bytě B (osoba B se sprchuje od rána do večera, pere každý kapesník extra, a má průtok vody na záchodě. atd., atd.)
Na základě čeho jste tedy spočetla NEDOPLATEK zmíněný v prvním příspěvku ?
Poslední komentáře