Janica, Váš popis je zmatečný a plný nesmyslů. Také si pletete SVJ a BD.
- „Ve vlastnickém listu je napsáno, že ve vlastnictví jednotky jsou okna nacházející se uvnitř jednotky.“
Zkusím tu slátaninu přeložit do srozumitelné češtiny: V prohlášení vlastníka budovy je uvedeno, že ve vlastnictví vlastníka jednotky jsou okna nacházející se uvnitř jeho bytu. Z toho je třeba vyjít.
To znamená, že své okno ať si uhradí ona sama. Jestliže má sjednanou nějakou pojistku svého majetku, ať si uplatní pojistné plnění u SVÉ POJIŠŤOVNY. (Neobjasnil jste, zda pojištění majetku sjednané právnickou osobou SVJ kryje i pojistné události týkající se majetku vlastníka jednotky.)
Kdyby se jednalo o náš dům, nechali bychom ji nejspíše vybourat nestandardní okno s tím, že má povinnost osadit takové okno, které bude v souladu s „kolaudačním“ rozhodnutím stavebního úřadu a nebude porušovat jednotný vzhled domu.
Justitianus
Poslední komentáře