Vložil Justitianus, 21. Duben 2021 - 6:56
  • Napsal jste: „… nesmíme (zřejmě?) omezit dodávku vody tomu, kdo ji z nás neplatí, to mi připadá jako úplný nesmysl“.

Nejste sám, komu to připadá jako nesmysl. Bohužel české právo neúměrně chrání neplatiče. A obydlí je chráněno zákonem tak, že kdo jinému brání v užívání bytu, dopouští se rovnou trestného činu. I kdyby neplatič okupoval byt protiprávně a vysmíval se vlastníkovi do obličeje.

Druhý fakturační vodoměr pro dům – tuto možnost odmítne dodavatel vody.

(1) Staré dluhy
Ty bude třeba vymáhat. Sám asi nezaplatí. K tomu ale bylo třeba reagovat ihned jakmile přestal platit zálohy. Neexistuje žádný zázračný, jednoduchý a levný způsob jak z neplatiče vymoci co dluží. Přečtěte si například https://www.magazinvybor.cz/…-clenem-svj/. Ale pozor!!! Co je tam uvedeno o možnosti odpojit neplatiče bez jeho souhlasu – to je navádění k trestnému činu. Tím se určitě neřiďte!

(2) Budoucí dluhy
Do budoucna si můžete stanovit způsob poskytování služby „dodávka vody“ tak, že příjemce služby hradí zálohu vždy na následující měsíc. Neuhradí-li zálohu včas, dává tím automaticky najevo, že pro příští měsíc nemá o dodávku vody zájem. Zavřete mu tedy na jeho přání přívod vody. (Půjde o dočasné odpojení na základě jeho vlastního rozhodnutí a jeho vlastního požadavku, tedy vše bude naprosto legální.) Toto by ovšem fungovalo jedině je-li možné nějak technicky vyřešit zavírání přívodu vody do neplatičova bytu. Ve většině domů to není možné bez vnitřních úprav rozvodu vody.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.