pane Rexmonde, představte si že lidem se kterými žijete ve společném domě (na shromáždění, na chodbě) sdělíte při oznámení výsledků hlasování že vlastník XY nedoručil hlasovací lístek včas. On bude tvrdit, že doručil do schránky SVJ nebo schránky statutára. A potom se budete chtít přít ?
Když to berete takto akurátně, tak byste musel doručovat poštou doporučeně (příp. s dodejkou). Tam je to dokazatelné, vč. toho, že doručením je tuším den uložení na poště. Tak to dělají např. soudy, aby se obeslaný nevyhýbal třeba uhrazení dluhu. To bych akceptoval, když žalujete dlužníka, nikoli pro hlasování per rollam. Jinak si naděláte v domě zle. Pravda je, že lhůta je dostatečná (2× delší než dle NOZ)
Rozhodování mimo zasedání
§ 1211
(1)
(2)
(3) Návrh musí obsahovat alespoň návrh rozhodnutí, podklady potřebné pro jeho posouzení nebo údaj, kde jsou uveřejněny, a údaj o lhůtě, ve které se má vlastník jednotky vyjádřit. Neurčí-li stanovy delší lhůtu, platí, že lhůta činí 15 dní.
§ 1213
Statutární orgán oznámí vlastníkům jednotek v písemné formě výsledek hlasování, a pokud bylo usnesení přijato, oznámí jim i celý obsah přijatého usnesení.
Nezapomeňte včas a srozumitelně informovat dle NOZ vlastníky o výsledku. Dle mne byste měl každému poslat scan, jak kdo hlasoval abyste nebyl podezírán, že jste si to spočetl jak jste potřeboval.
Poslední komentáře