S tímto dotazem se obraťte nejlépe na autora vyhlášky. Já se pokusila „lidsky“ vysvětlit zakladateli vlákna, kde dělá ve svém uvažování chybu. Za teplo se platilo vždy, akorát občané ČR v určité době a po reklamní masáži (podporované nejvyššími místy) uvěřili slibům o spravedlnosti a nespravedlnosti v účtování tepla, o plýtvačích a šetřílcích, a teď procitají do reality. Řada z nich bolestně.
Mně nepřijde ani logické a ani praktické (v našich souvislostech) vyjmout jen určitý segment výstavby. Panelová výstavba v matičce vlasti započala v roce 1940 a vystřídala během let několik konstrukčních systémů. A pokud jde o současnou výstavbu, obávám se, že na tom ohledně tepelně izolačních vlastností vnitřních mezibytových příček není lépe, spíš hůř. Mám dvoje známé ve dvou různých novostavbách a jejich byty dělí od sousedů „kantka“ (prý 5 cm Ytong) podél celé předsíně. V panelácích, které jsem zažila na vlastní kůži, byly 7 cm zdi použity jen ke členění prostoru vlastního bytu.
Píšete, že bydlíte v zatepleném domě. Je vám tedy známo, nač přišlo zateplení venkovních zdí. Teď si stačí orientačně spočítat, nač by vás přišlo kompletní zateplení (odizolování) příček ohraničujících váš byt od dalších prostorů v domě. Nezapomeňte na podlahy a stropy. Poté si spočtěte ekonomickou návratnost této investice. Stačí prostou návratnost. Pak napište, co jste zjistila.
Poslední komentáře