zastupování vlastníka

Vložil Anonymous, 18. Květen 2010 - 12:21 ::

Jeden ze spoluvlastníků dává plnou moc stavbyvedoucímu k tomu, aby za něho vedl jednání ohledně jím plánované přístavby našeho domu a s ní související Smlouvy o výstavbě. Co z toho vyplývá? Může snad i žádat o konání shromáždění, účastnit se jich v celém rozsahu a snad i hlasovat? Jde o člověka, který jinak nemá s naším SVJ nic společného. Děkuje Evelína K.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Evelína K. (bez ověření), 18. Květen 2010 - 16:50

    Děkuji za odpověď. A ještě – může dát spoluvlastník stavbyvedoucímu případně i plnou moc k zastupování na shromáždění? Aneb všeobecně – může přijít na shromáždění někdo mimo SVJ, kdo se prokáže plnou mocí, že zastupuje některého člena SVJ? Nebo, že třeba někdo přijde i rovnou se svým právníkem? Evelína K.

    Vložil lake, 18. Květen 2010 - 17:42

    Zbytečný dotaz, už se řešilo. Čtěte FAQ „Plná moc na zastupování na shromáždění“.

    lake

    Vložil lake, 18. Květen 2010 - 15:33

    Pokud udělená plná moc obsahuje pouze to zmocnění, které jste uvedla v úvodním příspěvku, pak může pouze "vést jednání". Nic jiného z udělené plné moci nevyplývá, to je přece z jejího textu jasné.

    Stavbyvedoucí není oprávněn podepisovat smlouvy a listiny (zavazovat vlastníka). Není oprávněn účastnit se shromáždění, ani jednat na něm jménem vlastníka a už vůbec ne hlasovat.

    lake

    Vložil Petr, 19. Květen 2010 - 8:47

    To řeší Občanský zákoník § 31. Pokud stavitel nemá plnou moc k zastupování na shromáždění, tak ji může zmocnitel udělit zmocněnci dodatečně.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".