Zastřešení teras bytového domu
Dobrý den, náš bytový dům má na jižní straně v 5. nadzemním podlaží terasy. Tyto terasy přísluší ke 4 bytům v tomto patře, jsou nazastřešené a mají keramickou dlažbu. Působením povětrnostních podmínek (velké teplotní změny, déšť, mráz atd.) dochází k rychlému opotřebování (poškozování) dlažby, což vyžaduje neustálou údržbu, časté opravy a vede i k nevyhnutelným problémům se zatékáním a s tím spojeným sporům mezi sousedy. Po mnohých úvahách docházíme k závěru, že jediným schůdným řešením by bylo zastřešení těchto teras. Jednalo by se pouze o zastřešení bez čelních či postranních stěn. Nosná konstrukce této střechy by byla zakotvena do stávající obvodové stěny domu a na okapové straně uložena na ocelové konstrukci. V žádném případě by nedošlo ke zvýšení stavby nebo změně půdorysu stavby. Chtěl bych se zeptat (poradit) jak nejlépe, případně nejsprávněji postupovat. Dům je spravován společenstvím vlastníků, měla by iniciativa vycházet od tohoto společenství, či od majitelú jednotlivých bytů? Iniciativou zde rozumím opatření potřebných dokumentů, souhlasů a jiných naležitostí pro ohlášení/povolení na stavební úřad. Jaká z těchto variant je snažší, správnější (i s ohledem na nový občanský zákoník) a z hlediska nákladů úspornější? Děkuji a jsem s pozdravem. Josef Z.
Dobrý den, prosím Vás, můžu se jenom zeptat, jaký máte druh terasy? Máte dřevěnou terasu? Děkuji
Dřevo je fajn. My jsme šli do wpc http://www.vetas.cz/…sy-wpc-prkna . Jeto lehčí na údržbu a vydrží to dlouho. Poměr plast a dřevo 60% na 40%. Vypadá to trošku jinak jak dřevo, ale na pohled to vypadá dobře.
Tak asi nejpravděpodobněji půjde o jednu z těchto teras http://www.drevo-spektrum.cz/…sy-deckfloor . Ono se jich více druhů zase neprodává. Možnou výjimkou wpc. Betonová to asi nebude.
Náš dům má III.nadzemní podlaží a dva vchody, v posledním patře jsou 4 balkony, které vykazovaly stejné problémy, jaké uvádíte ve svém příspěvku. Je logické, že se problém musí řešit, výbor navrh zastřešení balkonů a výměnu dlažby, (všechny balkony prošly rek. před 10ti roky). Vybrali jsme firmu – vše bylo schváleno shromážděním . Zastřešení – ocelová kontrukce -profil jeklu 40×40mm pozink. – L – profil 15×15 – uchycení – chemické kotvy, spoj. mat. bezpečnostní sklo Planibel clear 6 mm ESG Fo6100 – 4 ks na jednu stříšku – 4 ks komplet stříšek 80 tis. Kč. Balkony – 30 tis. Na samotnou rek. podlah balkonů nebylo třeba ani ohlášení, je to v rámci údržby, ale na stříšky ohlášení nutné bylo. Pokud by stříšky přesahovali podlahovou plochu balkonů, pak se to posuzuje, jako přístavba a je to na stavební povolení. K ohlášení jsme museli přiložit požádně bezpečnostní řešení. Obrátili jsme se na Hasičský záchranný sbor xxxkraje – požárně bezpečnostní řešení zpracoval autorizovaný inženýr v oboru požární bezpečnosti staveb – za 2000 Kč, toto jsme pak s výpisem z rejstříku společenství vlastníků přiložili k ohlášení stavby . Protože pozemek kolem domu není náš, ale města , splnili jsme ohlašovací povinnost k zahájení užívání veřejného prostranství na Měst. úřadu odbor správy majetku města. Stříšky fungují perfektně při odstrňování dlažby na balkonech jsme se nestačili divit, jak byla zničená izolace, proto také začalo zatékat do bytů. Prostě stačilo k rozjetí akce, když jeden z majitelů bj. do které začalo zatékat závadu výboru nahlásil a do dvou měsíců se akce naplno rozjela.
Dobrý den, záleží přesně na dispozicích, ale ideální zastřešení terasy (navíc otevíratelné – teleskopické – viz galerie) je na http://www.alukov.cz/…eseni-terasy
Dobrý den, prosím nemáte někdo zkušenosti s bezkolejnicovým zastřešením https://www.alupo.cz/bezkolejnicove/ Líbí se mi z hlediska designové, ale našel jsem také negativní reakce viz www.zastreseni-bazenu-akce.cz/…ez-kolejnic/
Poslední komentáře