Vyhodnocení rozhodnutí z per rollam

Vložil AsiTak, 9. Červen 2015 - 11:41 ::

Z důvodu neusnášení schopného shromáždění jsme organizovali toto hlasování. V návrhu usnesení bylo rozhodnutí:
Návrh roční odměny výboru X Kč
Při projednání vznikl pozměňovací návrh navrhovatele:
Návrh roční odměny výboru Y Kč
Oba návrhy jsme dali do seznamu pro rozhodování a oba jsou schváleny.
Co platí pro výsledné rohodnutí?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Počtář (bez ověření), 10. Červen 2015 - 6:16

    Mělo-li jít o výběr z variant, mělo to být zřetelně uvedeno a zapsáno a nemělo být rozhodováno součtem hlasů PRO pro každý jednotlivý návrh, ale vlastníci měli být vyzváni, aby vybrali (nejvýše) jednu z variant.

    Vložil Čtenář (bez ověření), 10. Červen 2015 - 3:42

    Máte v zápise u každého rozhodnutí uvedenou hodinu a minutu, kdy bylo rozhodnutí přijato, a nebo aspoň výslovně uvedeno, že rozhodnutí jsou zapsána ve stejném časovém pořadí, v jakém byla přijata?

    Pokud ne, neprokážete časové pořadí přijetí rozhodnutí. Právo požaduje pouze, aby byl uveden den přijetí rozhodnutí, uvádění časových údajů jde nad tento požadavek a zpravidla se neuvádí.

    Vložil lake, 9. Červen 2015 - 12:20

    Rada pana Korkyho je zcela nesprávná. Platné a účinné je pouze to rozhodnutí, které bylo přijato později. Všeobecně známé pravidlo: Lex poster derogat legi priori.

    lake

    Vložil Korky0202, 9. Červen 2015 - 12:55

    Kde máte napsáno v uvedeném dotazu, že druhé či první rozhodnutí bylo přijato později? Osobně chápu dotaz tak, že zaslali k vyjádření dvě usnesení zároveň.

    Vzhledem k tomu, že právní úprava nepředepisuje uvedení času, kdy došlo k tomu, že se vyjádřil poslední vlastník a k jakému usnesení přiložil poslední podpis, tak nelze aplikovat vámi uvedené pravidlo.

    Vložil Kryštof (bez ověření), 10. Červen 2015 - 16:44

    „k jakému usnesení přiložil poslední podpis“

    Více podpisů stejné osoby na stejné listiny by patrně bylo hodnoceno jako podpisy současné, nebo jako podpisy, u nichž jejich pořadí nelze určit.

    Vložil AsiTak, 9. Červen 2015 - 23:04

    Časové uspořádání návrhů vyplývá z ostatních dokumentů a to první návrh je uveden v podkladovém materiálu ke schůzi a druhý návrh je uveden v zápisu schůze jako výstoupení navrhovatele.

    Vložil lake, 9. Červen 2015 - 23:43

    Pane AsiTak, ono jde pouze o to kdy byl který z návrhů SCHVÁLEN.

    Pokud se návrhy usnesení schvalovaly každý v jiném čase, pak nepochybně platí ten, který byl schválen později. Pouze novější z obou usnesení zachycuje aktuální projev vůle vlastníků jednotek.

    Pokud se návrhy usnesení schvalovaly oba zároveň (z toho vycházela rada pana Korky0202), pak má pravdu on: obě hlasování jsou zmatečná a neplatná, protože si vzájemně protiřečí. Projev vůle je nesrozumitelný.

    lake

    Vložil Čtenář (bez ověření), 10. Červen 2015 - 1:21

    „Pokud se návrhy usnesení schvalovaly každý v jiném čase, pak nepochybně platí ten, který byl schválen později. Pouze novější z obou usnesení zachycuje aktuální projev vůle vlastníků jednotek.“

    To platí za neuvedeného předpokladu, že obě rozhodnutí nemohou vedle sebe obstát. Pokud se jednalo o rozhodnutí o peněžních plněních, je rovněž možné, že obě rozhodnutí platí současně, což je těžké bez jejich přesné znalosti posoudit.

    Rovněž je možné, že platí pouze to rozhodnutí, které bylo předem poskytnuto vlastníkům jednotek.

    V obou případech záleží na tom, zda je či není zřejmé, že druhé rozhodnutí je rozhodnutí, kterým se mění rozhodnutí první.

    Vložil Korky0202, 9. Červen 2015 - 12:14

    Pokud je uvedeno pouze to, co píšete a nikde v písemném návrhu usnesení není uvedeno, že se jedná o návrh Y, který pozměňuje návrh X, tak platí oba dva. A raději bych udělal nové usnesení s novým hlasováním.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".