Vstup do bytu po zemřelém
V našem domě zemřel někde v domově důchodců jeden vlastník. Oficiální zprávu nemáme ani z domova důchodců, ani od případných dědiců. Máme teď problém se dostat do bytu, abychom odečetli spotřebu vody a údaje na IRTN. Jak takovou situaci řešíte, pokud jste se do ní dostali? Přes matriku, záchranku, policii, notářskou komoru, ÚZSVM, …?
A.
Už mám odpověď. Přes soud, resp přes matriku. Obojí vede k notáři, který má pozůstalost na starosti.
A.
„Obojí vede k notáři, který má pozůstalost na starosti.“
Notář byt nezpřístupní, ostatně ani nemá jak.
Kromě toho s Vámi ani nesmí jednat, leda že byste byl účastníkem řízení. Jednat smí pouze s účastníky řízení.
Ač se jedná o soudní řízení, dědické řízení není veřejné.
Zemphiro, naučte se rozumět psanému textu. Nikdo zde netvrdil, že by notář snad někomu zpřístupňoval byt po zemřelé osobě. To je pouze Vaše fantazie.
Notář však přijme informaci, že zůstavitel byl vlastníkem jednotky, a může zprostředkovat výzvu ke zpřístupnění bytu – předá ji příbuzným, kteří jsou účastníky dědického řízení.
Justitianus
Je to ve svém výsledku stejný případ, jako když živý vlastník neumožní přístup kvůli odečtu. Na určení spotřeby v takovém případě přeci právo pamatuje.
Pokud nemáte u dotyčného bytu problémy s placením měsíčních Příspěvků správy domu a Zálohami služeb, a s tak to jste na tom dobře.
- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
www.portalsvj.cz/…nekomunikuje
Odečet vody – vlastník neumožnil přístup k vodoměru a nekomunikuje
Vložil Petra (bez ověření), 7. Leden 2019 – 15:11 :: Vodovod
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak postupovat v případě, že vlastník bytové jednotky v domě, kde je SVJ a kde správce pravidelně 1× za rok provádí odečet vody, s tímto správcem nekomunikuje a neumožní přístup k vodoměru. Něco mi říká, že tomuto vlastníkovi není možné naučtovat celý zbytek spotřeby v domě, i když se mi to zdá logické. Nebo ano? Je na to případně nějaká vyhláška?
Přidat komentář
- – – – – – – – – – – –
Vodoměr na studenou vodu
Vložil Zvídavý (bez ověření), 7. Leden 2019 – 16:39
V případě studené vody pravidla zákon o službách neřeší a proto by měla být pravidla uvedena ve stanovách jak uvádějí i příspěvky výše.
V případě teplé vody by se postupovalo podle zákona o službách č. 67/2013 § 6(4) „…Neumožní-li příjemce služeb instalaci vodoměrů na teplou vodu nebo přes opakované prokazatelné upozornění neumožní jejich odečet, nebo je neoprávněně ovlivní, činí v daném zúčtovacím období u tohoto příjemce služeb spotřební složka nákladů trojnásobek průměrné hodnoty spotřební složky nákladů připadajících na 1 m2 podlahové plochy zúčtovací jednotky.“
a uvedený postup je možné zapracovat i do pravidel pro studenou vodu ve stanovách a podle něho postupovat.
odpovědět | hodnocení +3
- – – – – – – – – – – – – – – – – –
pro Petru – neumožnění odečtu vody, nefunkční bytový vodoměr atd
Vložil Petr, 9. Leden 2019 – 17:48
Na to snad platí Vyhláška o směrné spotřebě vody. Je tu zde o tom hodně vláken. Neznám aktuální znění Vyhlášky, ale přečtěte si
voda.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/94-smerna-cisla-rocni-potreby-vody
Probléme je nejen při neumožnění odečtu, ale i při nefunkčním bytovém vodoměru či podezření, že s ním bylo manipulováno.
odpovědět | hodnocení 0
- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
www.stavebniklub.cz/…Ki-n-QUsXfs/
- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
https://voda.tzb-info.cz/…-sb-o-vodach
Tabulka „Směrná čísla roční potřeby vody“ Směrná čísla potřeby vody stanovuje vyhláška č. 120/2011 Sb. Směrná čísla roční potřeby vody určují potřebu pitné vody a zpravidla i množství vypouštěné odpadní vody. Směrná čísla roční potřeby vody se mimo jiné použijí jako pomůcka pro rozúčtování, když nedojde k dohodě alespoň s polovinou spotřebitelů vody v domě s měřením v patě domu.
K výraznému snížení směrných čísel došlo v r. 2011 (Např. u bytů z 56 (46) m3.os/rok na 36 a u hotelů ze 160 na 45 m3.lůžko/rok).
Poslední komentáře