Vodoměry
V poslední době provádí f.Maddalena masivní kampaň na propagaci jejich vodoměrů. Také naše SVJ málem nalítlo!! Propagují kvalitu vodoměru ve tř.C..ale bohužel již nenepíší že se jedná pouze pokud je vodoměr v horizontální poloze!!! Většina domů má vodoměry instalované ve vertikální poloze a v této poloze vodoměry Maddalena měří pouze ve tř.B.. za cenu 977Kč. Je mnoho dalších vodoměrů které měří v této třídě..B..za cenu poloviční.Proč tedy dávat vodoměr ve vertikální poloze za 977Kč. když mohu mít stejný za 520Kč.a stejné kvality?
Dobrý den.
V současné době se radiový odečet bytových vodoměrů stává stále větším „hitem“ a dodává ho naprostá většina dodavatelů na trhu. Vzhledem k relativně vyšší pořizovací ceně je dobré zamyslet se pro koho je „přínosem“ když už ho platíte.
Přínos:
Pro uživatele bytu existuje pouze jedna výhoda – komfort – po dobu
5 let nemusí z důvodu odečtu zpřístupňovat byt.
Pro správce, rozúčtovatele je to ideální způsob jak mít odečty včas,
které jim zařídí objekt.
Kolik že jste, Vy uživatelé bytů, ušetřili peněz tím, že máte dálkové odečty ?!?…
Nevýhody:
Odpadá vizuální kontrola vodoměrů (klasické odečty měly přeci jednu výhodu a to že umožňovaly vizuální kontrolu vodoměru, jeho instalace, nedovolených zásahů do měřidla atd.
Při rádiových odečtech elektronických vodoměrů (radiových vodoměrů)1× za rok nevíte, co se s měřidlem celý rok děje a při odečtech na konci roku je velmi obtížné řešit jakékoliv nesrovnalosti zpětně!)
Radiový odečet nebo tzv. „elektronické vodoměry“ Vám nezvýší
přesnost měření!
Také tzv. elektronické vodoměry mají ve své konstrukci lopatkové kolo a
magnetickou spojku, od klasických suchoběžných vodoměrů se liší pouze
tím, že místo válečkového počítadla mají elektronický display.
Přesnost těchto vodoměrů je tak obdobná jako u klasických vodoměrů.
Zde je třeba se zamyslet nad skutečností, že radiový odečet
elektronických vodoměrů (radiových vodoměrů) pouze přenáší hodnoty
naměřené vodoměrem a v žádném případě tyto hodnoty nezpřesňuje.
Proto doporučujeme si vždy vyžádat typové schválení vodoměru
prokazující jeho přesnost!
Doporučení:
Jakákoliv investice do dražšího měření by Vám měla přinést hlavně
finanční užitek.
ALE co když můžete mít za stejné pořizovací náklady na vodoměr,
měření, které bude přesné, neovlivnitelné a tím získáte navíc
spravedlivé rozdělení spotřeby vody a tím úsporu pro poctivé
uživatele?
Zajímalo by mne jestli někdo zde, má již zkušenosti s těmito vodoměry a jestli to není zase jen od výrobce bouda na spotřebitele. Již jsem byla několikrát obětí klamu a podvodu a nehodlám v tom pokračovat, tak se pouze informuji.Moc se mi to vůči spotřebitelům nezdá. Děkuji za odezvy.Renata
Zkuste se mrknout na českou firmu Kaden. Ta se nikam otravně, na rozdíl od Maddaleny, necpe a vodoměry mají výborné a spolehlivé včetně záruky po celou době platnosti ověření, tj. pět let. S těmito vodoměry standardně dosahujeme rozdílu vůči patním vodoměrům 1,5–2%, což je, myslím, velice pozitivní výsledek!
Dobrý den, mám otázku k měřiči konkrétně teplé vody Kaden s rad. odečtem. V případě nekomunikace dálkového odečtu z měřiče na notebook, je možné nějakým způsobem vyvolat na displeji meřiče údaj s deset. místem, např. nějakým magnetem? Měřič je zřejmě jinak funkční, údaj za posledních 14 dní narostl, jedná se tedy zřejmě jen o nekomunikaci s rad. modulem. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Měřič je asi 3 roky stár. Může mít 5-tivteřinové přiložení magnetu vliv na další měřící funkci? Děkuji za každou informaci, hledal jsem ve specifikacích výrobků, ale zatím marně, F.
Odpovím si sám a podělím se případně s ostatními o informaci od výrobce vodoměru – KADEN: přiložením magnetu k boku vrchní části vodoměru, k levé straně displeje v místě písmene “M” lze vyvolat diagnostický režim tak, jak popisuje Uživatelská příručka na str. 2 Tím dojde k vyvolání dalších údajů na displeji. Připomínám, že magnet nesmí být přiložen déle, než 10 sec (optimum 2 až 3 sec), jinak dojde ke stavu signalizace pokusu o ovlivnění vodoměru magnetickým polem. Tato skutečnost bude znázorněna rozsvícením šipky vedle písmene “M” a záznamem do registrů vodoměru, viditelných při radiovém odečtu. F.
Ale to je vaše chyba, že se nepodíváte, toto je přece známé. No tak dejte levnější, jsou všecky schválené a se zárukou. Ale dnes je jiné značení.
Je všeobecně známo, že mechanické vodoměry mají jinou přesnost ve vodorovné montáži a ve svislé montáži. Divit se tomu může jen naprostý laik. Vliv tření v uložení os turbinky a počitadla je prostě v každé z obou poloh jiný.
Přesnost se právě proto udává pro obě polohy odděleně, což je samozřejmě uvedeno v typovém listu vodoměru.
Ještě chci upozornit, že „třídy přesnosti“ A, B, C, se již od r. 2006 na vodoměrech neuvádějí, protože vodoměry se (podle normy MID) nezařazují do žádných tříd přesnosti. Výrobci uvádějí povinně v materiálech jiné hodnoty, ze kterých je možné odvodit zejména citlivost vodoměru při nízkém průtoku a přesnost měření v celém rozsahu.
Takzvané „třídy přesnosti“ najdete buď na starších repasovaných vodoměrech, nebo jsou v propagačních materiálech uváděny jako dědictví minulosti – pro ty, kdo si ještě nevšimli, že přesnost vodoměrů se dnes značí zcela jinak.
lake
Dyť to na webu mají. http://www.techtradett.cz/…_ONE_TRP.pdf Vodoměr nabízejí proto, že má určité vlastnosti. Je na Vás zda je využijete.
Poslední komentáře