Ventily aventilky na ovzdušnění topení

Vložil Jan Šídlo (bez ověření), 25. Listopad 2011 - 14:35 ::

Dle prohlášení vlastníka kterým bylo a je současné bytové družstvo v domě je ústřední topení (radiátory) v bytě ve vlastnictví vlastníka bytu. Současné vzniklé SVJ v domě pověřilo správou domu bytové družstvo které majoritním vlastníkem bytů v domě.V letní době určilo družstvo bez mého souhlasu instalaci ovzdušňovacích ventilků na radiátory v celém domě. Tyto ventilky nezlepšují výhřevnost radiátorů protože ovzdušnění se má provádět na stoupajícím potrubí posledního podlaží (bytů) v domě.Z důvodu nemocnosti jsem nebyl přítomen při montáži v mém bytě a tak ventilek v mém bytě není namontován. Výhřevnost radiátoru v mém bytě je dostatečná, a tak ventilek nepotřebuji.Bytové družstvo jako správce však trvá na montáži (jeden radiátor). Je správné, abych si objednal a zaplatil firmu na montáž ventilku v bytě dle nařízení družstva. Obdobné je to s kontrolou okna a jeho promazání silikonovým olejem kdy mám zaplatit objednání a dopravu řemeslníka. Prosím o odpověď p. Lake Vřelé díky.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil lake, 25. Listopad 2011 - 15:11

    Napřed si ujasněte kdo je vlastníkem domu. Píšete napřed že družstvo, pak zase že již vzniklo SVJ.

    Je-li v domě SVJ, obracejte se výhradně na výbor společenství. Se smluvním správcem neztrácejte čas. Předpokládám, že jste dostal písemnou výzvu ke zpřístupnění bytu (pro údržbu, opravy či montáž odvzdušnění). Z výzvy musí být zřejmé, kdo tuto výzvu učinil. Nebylo-li to z výzvy zřejmé, byla absolutně neplatná (§ 40 ObčZ).

    Vyzvat vlastníka jednotky ke zpřístupnění bytu může SVJ-právnická osoba. Smluvní správce by byl oprávněn požadovat vstup do bytů či nebytových prostorů pouze jedná-li jménem SVJ (např. na základě mandátní smlouvy). Zjistěte si její obsah a rozsah oprávnění smluvního správce.

    Samotné družstvo (za sebe) se nemůže účinně domáhat vstupu do bytu, který není v jeho vlastnictví, ani rozhodovat o nějakých údajných povinnostech vlastníka jednotky.

    lake

    Vložil Jan Šídlo (bez ověření), 29. Listopad 2011 - 10:55

    Majoritním vlastníkem bytů v domě je bytové bružstvo které vlastní 61 bytů.Jednotliví členové SVJ v domě vlastní celkem 35 bytů. Ovšem bytové družstvo je v pozici správce na základě mandátní smlouvy ale i z jedním členů SVJ. Stále si osvojuje na základě napsané nekvalitní smlouvy diktát v domě pro všechny obyvatele domu. Vznikem SVJ ztratilo právní subjektivitu v domě a dům má řídit SVJ.Mándátní smlouva mezi SVJ a BD je nepromyšlenný právní akt pro vznikající těžkosti v domě. Prosím p. Lake věděl by jak na to? Vřelé díky za sdělení.

    Vložil lake, 29. Listopad 2011 - 14:12

    Pane Šídlo, i jiní přispěvatelé zde poskytují rady, nejen lake ;-)

    Nepíšete nic konkrétního o obsahu stanov, ani o obsahu mandátní smlouvy, takže nevím, co Vás vede k názoru, že družstvo vykonává nějaký "diktát v domě". K vaší situaci tedy nelze naprosto nic dalšího říci.
    Družstvo zcela jistě neztratilo právní subjektivitu.

    lake

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".