rekonstrukce bytu - výměna plyn.zařízení- průtokové karmy, etážové topení
Dobrý den všem. V našem domě je 20 Bj., původně všechny byty měly instalované průtokové ohřívače – plyn.karmy a vytápěny byly wafkami. Postupně majitelé přecházejí na kombinované plynové kotle – etážové topení. Jeden z majitelů bytové jednotky se chystá na tuto změnu a dozvěděli jsme se, že od 1.1.2014 existuje pokyn, že jak plynové kotle, tak plynové karmy musejí být v provedení turbo , tedy sání i odchod splodin do komína a tedy musí být komín zdvojený. Dosud kotle i karmy jsou instalovány v prostorách kuchyní. Pokud nebude provedení těchto zařízení turbo, nesmí získat od revizáků povolení k provozu. Nemohu najít na webu nikde takové nařízení – už jste se někdo s takovou záležitostí v tomto roce setkali? Díky předem za odpověď .
Děkuji všem za odpověď. V kuchyních jsou v prostorách u okna vestavěné skříně na potraviny a v horní části a dolní částí skříní jsou větrací otvory do obvodu zdi – domníval jsem se, že by toto odvětrání, pokud nebude ucpávané, jak to mnozí dělají , mohlo postačovat pro instalovaní norálního kotle – nikoliv turbokotle. Ale v každém případě , se přikláním k tomu, že je turbokotel rozhodně bezpečnější zařízení.
Přívod vzduchu lze řešit štěrbinovým větráním, které se osazuje do rámu okna, je to hotové během 20 minut – cca 1.500,– A pro jistotu doporučuji instalovat detektor oxidu uhelnatého – cca 500,–
TPG 704 01 po novele stanovuje mnohá zpřísnění pro spotřebiče B. Viz. http://vytapeni.tzb-info.cz/…a-v-budovach
Od srpna 2013 platí (norma TPG), že pokud máte plynový spotřebič s přirozeným odvodem spalin, musíte zároveň zajistit stálý přívod čerstvého vzduchu (podle výkonu kotle) a spaliny v komíně musí vykazovat hodnotu do 1000ppm. Zároveň nesmíte mít v kuchyni digestoř. U turbo kotle je spalovací komora uzavřená a spaliny odcházejí nuceně, nemusí být zajištěn stálý přívod vzduchu do místnosti a diogestoř je v tomto případě povolena. Turbo kotel je mnohem bezpečnější zařízení.
Poslední komentáře