Připouští OZ 89/2012 Sb. oprávněné výtky člena SVJ vůči výboru mimo konání shromáždění?

Vložil Franta Flinta (bez ověření), 16. Říjen 2024 - 18:55 ::

Vážení, po oprávněné vznesené výtce předsedovi SVJ jsem byl zkritizován na neoprávněné jednání. Navíc, když předseda konal a nadále koná nezákonně. Vznesenou kritiku připouští pouze § 251 a to na shromáždění či jiném zasedání…Dle mé úvahy tu jde o omezení vznesení kritiky byť se shromáždění koná nejméně 1× za rok… Po celou tuto dobu zákon nepřipouští oprávněnou kritiku se zaměřením k nápravě, ke které stejně daný předseda ani nejeví zájem… Navíc § 159 mu je jen pro smích… Prosím, jak by to řešil kterýkoli člověk, aniž by použil Makarenka?!? Děkuji za odkaz-y

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Člen SVJ (bez ověření), 17. Říjen 2024 - 19:07

    Pane Flinto, to, co popisujete, je běžné ve všech SVJ, kde nemají profi předsedu.

    Takhle to dopadá, když si zamindrákovaní sousedé vládnou sami. Ten materiál, který dělá statutáry je ostatně dobře zdokumentovaný právě na tomto webu, včetně pošahanýho samovykladače zákonů justitianuse (nebo jak si ten troll teď říká).

    Zlaté OPBH.

    Vložil OPBH (bez ověření), 17. Říjen 2024 - 19:30

    „Zlaté OPBH.“ (Vložil Člen SVJ (bez ověření), 17. Říjen 2024 – 19:07)

    OPBH: Znali, uměli, bez keců, profíci.

    Já jsem bydlela.

    Teď to jsou samé kecy, plno mezičlánků, kdekdo si myslí, že správě domu včetně účetnictví rozumí.

    Vložil Filosof práv z Plzně (bez ověření), 16. Říjen 2024 - 21:33

    Pokud jste o dvě hlavy vyšší, než předseda výboru, můžete mu dát přes papuli. Najdete to v § 12 OZ

    Vložil Justitianus, 16. Říjen 2024 - 19:47
    • Franta Flinta: „Vznesenou kritiku připouští pouze § 251 …“

    Plácáte nesmysly. Tyhle Vaše kraviny nemá cenu ani číst, ani o nich přemýšlet.
    Justitianus.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".