Pověřený vlastník - výše mzdy
Zdravím účastníky diskuze. Má někdo zkušenosti se situací, kdy se při zakládání společenství nepodaří zvolit výbor společenství a ustanoví se (??) pověřený vlastník? Kolik si v tom případě účtuje za výkon měsíčně v domě s 60 byty? Děkuji za informace Hary
Dobrý den,
můžu Vám poskytnout výši odměny PV v domě s 20 byty. Je to 100 Kč za bytovou jednotu. Rozúčtovává se pouze jednou ročně voda (topení má každý vlastní). Příjmy jsou pouze do fondu (žádný pronájem apod.).
Já mám na mysli odměnu za práci pověřeného vlastníka ne za správu domu či zálohy na vodu ap. Tak jako se platí členům výboru (pokud je zvolen) tak se platí odměna i PV nebo ne?
Dobrý den,
společenství vlastně nedělá nic jiného než správu domu, a tak není jasné, jak chcete rozlišovat práci pověřeného vlastníka od správy domu. /voda je služba, zálohy na ní nejsou příspěvkem na správu domu, s tím to nijak nespojujme; práce spočívající ve zúčtování záloh samozřejmě správou domu je/
Na otázku podle nelze takto paušálně odpovědět, velmi záleží na místních podmínkách a rozsahu toho, co stat. orgán fakticky dělá. Jinak tomu bude, kdy má za sebou správcovskou firmu, která se postará o technickou i administrativní správu domu, než když věci zařizuje/vykonává PV či výbor sám.
Rozdíl u pověřeného vlastníka vs výbor spatřuji jen kvantitativní, u výboru se dělí o práci a zodpovědnost 3 (či více) členů.
G.X.
„Jinak tomu bude, kdy má za sebou správcovskou firmu, která se postará o technickou i administrativní správu domu, než když věci zařizuje/vykonává PV či výbor sám.“
Z diskutovného hlediska je rozdíl minimální, ne-li žádný.
Ť.
Ale já jsem Vám pravě na toto odpovídala. Odměna za práci PV je stanovena paušálně, a to 100 Kč za bytovou jednotku. Prací PV je mj. 1× ročně vyúčtovat vodu (topení ne), takže má o to míň práce, než např. v jiném SVJ. Teď už je to snad srozumitelnější.
Poslední komentáře