Podpisové právo k BÚ

Vložil h.miriam, 11. Červen 2012 - 13:30 ::

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu, jak je to s podpisovým právem již bývalého vlastníka bytu v SVJ, který přepsal svůj byt na děti a přitom nadále tam má trvalé bydliště. Může mít podpisové právo k bankovnímu účtu SVJ, i když už není vlastníkem? Děkuji za radu.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 11. Červen 2012 - 13:35

    Podpisové právo k BÚ může mít každý, komu ho vlastník, tj. SVJ, udělí. Pokud je členem výboru, tak to považuji za správné. Předpokládám, že jste podpisové právo neudělili všem vlastníkům, ale pouze členům výboru či účetní.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil h.miriam, 11. Červen 2012 - 14:07

    Členem výboru není, protože máme jen pověřeného vlastníka, z minulosti figuruje pouze jako pokladník pro jednoduché transakce, účetnistcví atd. nám zajišťuje společnost zřízená městem.

    Vložil Pavel, 11. Červen 2012 - 14:22

    Pokud dělá dále pokladníka, tak by neměl být problém.

    Právní překážku nevidím.

    Samozřejmě to může být potencionální zloděj. Ale chce se mi věřit, že všichni nejsou gaunery jako výkvět společnosti sdružující se ve vládnoucí vrchnosti. :-))

    Tolik soudně stíhaných poslanců snad nemá žádný parlament. A když se vezme v potaz, kolik je tam kandidátů na stíhání........

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Petr, 12. Červen 2012 - 11:57

    Pro h.miriam – zda může mít podpisové právo k účtu nevlastník, na to vám odpoví banka, její odpověď bezpochyby Ano.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".