Omezení plné moci
Můžou stanovy(SVJ) omezit komu může být udělená plná moc-respektivě v našich stanovách se píše-že zplnomocnit(co se týče zastupování a hlasování na schromáždění SVJ) vlastík bytové jednotky,může pouze jiného vlastníka našeho SVJ-myslím si,že je to hrubé omezení občanských prav a jako takové neplatné(nemá oporu v zákoně).
Občanovi nelze přikazovat komu smí a komu nesmí udělit plnou moc. Podle § 31 ObčZ jedná zmocněnec jménem zmocnitele; třetí osoba není oprávněna svévolně odmítnout udělené zmocnění.
Nařízení je sice součástí stanov, avšak je bezdůvodné a omezuje vlastníka jednotky více, než je nezbytně nutné k zajištění práv ostatních vlastníků jednotek.
Jde tedy o ustanovení nulitní (neplatné od samého počátku) pro rozpor se zákonem (§ 39 ObčZ s přihlédnutím k § 31).
lake
lake, a co říkáte na toto ustanovení stanov, cituji:
Zastoupení člena společenství na zasedání shromáždění a při hlasování na shromáždění je možné jen fyzickou osobou, která má trvalé bydliště v domě nebo jiným členem SVJ. Zmocnění se však vždy vztahuje na účast a hlasování jen na konkrétní shromáždění v určitý den a hodinu. Doklad o zastoupení musí mít podpis úředně ověřený nebo potvrzen předsedou nebo místopředsedou výboru SVJ.
Každý člen je oprávněn se dát se zastoupit fyzickou osobou, která musí být členem společenství nebo sourozencem, rodičem či dítětem vlastníka. Příbuzenský vztah je potřeba dokladem prokázat. V případě vlastnictví právnickou osobou může dát také osobě zajišťující obstaravatelskou činnost.
Jakpak si asi představuje autor stanov prokazování příbuzenského vztahu, a co nevlastní sourozenci, rodiče či děti vlastníka?
Poslední komentáře