odečty vodoměru
Je možné, že v době, kdy je pandemie na svém vrcholu, jsme v nouzovém stavu, se někdo snaží navštívit můj byt, když předtím prolezl přes 50 domácností a já ho musím pustit? Nestačí předat koncové stavy vodoměrů s tím, že v této době rozhoduji já, kdo do bytu vstoupí? Vláda v nouzovém stavu rozhoduje o shromažďování osob ve veřejných prostorech, já nemohu rozhodnout, že mi do bytu nevstoupí osoba, která předtím prolezla xx domácností? Domnívám se, že ani není konec období pro odečty, že lze počkat s odečty alespoň po nouzovém stavu. Jako důchodce se chráním před nakažením, nikam moc nelezu a nechci, aby někdo lezl ke mně.
Odečty vodoměrů si provádíme sami a používáme roušku při vstupu. Někteří nám nahlásí stav sami, když je nezastihneme. Protože sledujeme spotřebu vody i v bytech dlouhodobě, tak známe výkyvy v odběru vody. Podle spotřeby se pak mění zálohy. Kdyby to byl někdo cizí, kdo provádí odečty, tak by měl mít průkazku či pověření a vlastníci a nájemníci by měli být informováni. Je samozřejmostí, že si kryje ústa a nos rouškou. Taky uvažujeme o tom, že bychom při nejbližší výměně vodoměrů přešli na odečet dálkově.
Podle § 1183 musíte umožnit přístup do bytu. Jinak budete platit „sankční“ spotřebu. Máte právo volby. Nouzový stav byl vyhlášen proto, aby se nemusela konat výběrová řízení a mohla nařizovat nucená práce. Snad si nemyslíte, že je to kvůli nějakému respiračnímu viru? Je potřeba proočkovat miliony vakcín a tak se vyhlašují nové restrikce, které soudy často označují za nezákonné.
„musíte umožnit přístup do bytu. Jinak budete platit „sankční“ spotřebu“ (Vložil Koronavir (bez ověření), 9. Prosinec 2021 – 12:35)
Nikoliv. Je povinnost umožnit odečet vodoměru, není povinnost umožnit odečítači přístup do bytu. Při umožnění odečtu sankce nehrozí. Už se zde opakovaně řešilo, použijte okénko „Hledat“.
Pane Vlastníku bytu,
nemáte povinnost nikoho pouštět do bytu. Máte povinnost umožnit odečet, což lze, aniž byste kohokoliv pustil do bytu. Už se zde řešilo.
Hledejte zde nebo na netu „samoodečet vody“, „samoodečet vodoměru“.
Pokud se nechcete dostat do konfliktu s (pravděpodobně) výborem SVJ, tak požadujte aby měl odečitatel na ústech a nosu roušku či respirátor. Musí vám dát „stav“ podepsat k odsouhlasení.
Nebylo by od věci sdělit, co máte o vlastnictví podružných vodoměrů v PV nebo stanovách. Potom už jen zbývá zeptat se, jak se na vstup osoby (se kterou nesdílíte stejnou domácnost) do bytu tváří sousedé (ostatní členové svj). V době kdy máme dodržovat vzdálenost 2m při nákupech, kdy ve výtahu mají jet společně jen členové stejné domácnosti apod. To by vám neobjasnil ani ministr zdravotnictví
Moc jste mi nepomohli. Při hledání jsem akorát zjistil, že se dohadujete zda namontovat krabičku na dálkový odběr nebo nenamontovat, zda je platná směrnice, atd. Vyhláška kde je uvedeno, že musím nechat vstoupit kohosi na odečet je už neplatná, ale máme to uvedeno ve stanovách, což je platné. Takže náhubek a jdi si odečíst co chceš, já to jen překontroluji a vyprovodím tě tak rychle, jak to půjde. I tak děkuji, vím, že jednoznačně to žádný právní předpis neřeší, mimo stanov.
Koronavire (bez ověření), píšete zde nepravdu, a to opakovaně. Případy kdy je vlastník jednotky povinen strpět přístup do bytu jsou v § 1183 zákona vyjmenovány taxativně.
Mezi těmito případy NENÍ uveden pouhý odečet vodoměrů.
Takže platí co zde napsali jiní, například „Odečetl“ a „Předsedkyně SVJ“: Vlastník je pouze povinen umožnit provedení odečtu vodoměru, nemá však ze zákona povinnost vpustit odečítače do bytu. Uvědomte si, že fotografie byla vynalezena již před 200 lety (Nicephore Niepce, 1816). Mobily s fotoaparátem jsou na trhu asi 20 let. K Vám se to ještě nedostalo?
Naprostými zbytečnostmi se zde zabývá Petr a „xy (bez ověření)“. Jejich příspěvky se netýkají úvodního dotazu.
Justitianus
Poslední komentáře