Neopravnene parkovani

Vložil Anonymous, 13. Březen 2009 - 11:03 ::

Dobry den, chtel bych se zeptat na nasledujici vec. Nase bytove druzstvo pred par mesici prevedlo jednotky do osobniho vlastnictvi, druzstvo jeste nebylo zlikvidovano a SVJ nemelo ustanovujici schuzi, cili jsme tak nejak v „mezistavu“. Podstata problemu je ale jinde, jeden z vlastniku zacal bez jakehokoliv dotazani nebo domluvy parkovat na pridruzene domovni parcele, ktera je v katastru zaznacena jako „zastavena plocha a nadvori“, ve skutecnosti je to chodnik vedouci k vchodu do domu, zbytek je zahrada (travnik, kere, stromy, kytky). Vlastnik tedy parkuje na tomto travniku, pricemz, aby se tam dostal, musi ze silnice prejet (bez najezdu) mestsky chodnik, z nej na chodnik vedouci ke dverim a pak sjede na travnik. Dlazdice na chodniku dostavaji docela zabrat, stejne tak z travniku se pomalu zacina stavat zabahnene cosi. Na upozorneni, ze by tam nemel parkovat odpovida jen usmevem, neni to pry ma starost. Jakym zpusobem mam prosim zjednat napravu? Dekuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Veduci, 6. Září 2012 - 12:18

    Zdravím,

    mám podobnou zkušenost. V našem případě někdo odstavil svůj vůz do spojovací chodby mezi 2 podzemní garáže. Netřeba zdůrazňovat, že se jedná a plochu, která NENÍ vyhrazena pro parkování. Nadto ještě z vozu sundal SPZ. Jak je zde správně uvedeno, odtah je možný jen na náklady vlastníka/vlastníků garáže (nevím, zdali by šlo použít přímo prostředky SVJ nebo by se musely nejprve odhlasovat). A co varianta mít v rámci spoluvlastnictví garáže k dipsozici „botičku“ a tu za podmínek odsouhlasených vlastníky garáže používat i s případnou sankcí?

    Vložil Anonymous, 13. Březen 2009 - 12:35

    Zkuste zavolat městské policajty. Ti ho ochotně za parkování na chodníku a veřejné zeleni odmění. tribjar

    Vložil Rolf (bez ověření), 12. Duben 2011 - 7:56

    Zavolejte na odbor životního prostředí. Parkování na zeleni je zakázáno.Pokud nedošlo k vynětí z půdního fondu za účelem parkování a pozemek je veden jako zeleň,zahrada,pole atd… Odbor může ( musí ) sankcionovat vlastníka vozidla !

    Vložil asahi (bez ověření), 13. Březen 2009 - 12:52

    Bohuzel, neodmenili. Tuhle variantu jsem zkousel. Meststi prijeli, rekli, ze vozidlo je na soukromem pozemku a ze s tim nic nezmuzou. A bylo jim jedno jestli je vozidlo spoluvlastnika nebo je cizi :(

    Vložil Irena (bez ověření), 13. Březen 2009 - 14:19

    bohužel mám stejnou zkušenost a u nás je to navíc i se soukromými parkovacím místy,někdo cizí tam zaparkuje a nemáme páku jim to zatrhnout (právník radí dát k soudu, hahaha) MP přijede, řekne, že je to soukromý pozemek a oni nemůžou nic dělat…kdyby tu někdo měl řešení, byla bych ráda

    Vložil svjvmt, 12. Duben 2011 - 8:58

    Je-li pozemek můj, ve vlastnictví, tak tam nikdo cizí nemá co dělat a st. orgán má konat – je neoprávněně užíván cizí majetek. Když někdo vleze do baráku tak řeknou co? Dejte si tam označení.
    A ještě máme svépomoc …

    Vložil Václav (bez ověření), 13. Březen 2009 - 14:23

    Majitel pozemku může nechat odtáhnout automobil na něm zaparkovaný, ovšem na své náklady.

    Vložil asahi (bez ověření), 13. Březen 2009 - 14:32

    A v pripade, ktery jsem popisoval v uvodu, kdy je vice spoluvlastniku, z nichz, jeden parkuje na travniku, na nej taktez mohu zavolat odtahovou sluzbu, ktere se prokazu vypisem z katastru? Jaky je ale pak smysl, kdyz odtah musim uhradit ja, kdyz ona tam druhy den zase zaparkuje?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".