KRÁTKÁ ŽIVOTNOST RÁDIÁTORŮ V BYTOVÉM DOMĚ.

Vložil Jarda. (bez ověření), 21. Říjen 2016 - 7:21 ::

Dobrý den přeji všem.

Mám prosím malý dotaz.Jsme SVJ s osmi bytovými jednotkami.Bydlím v přízemním bytě.Nedávno mi odešly v bytě všechny rádiátory.Na každém rádiátoru se s postupem času objevila malá tryskající a tekoucí dírka.Nevíte prosím kde může být chyba?Otopné tělesa byla stará necelých pět let.Firma Corado dává za vinu agresivní vodě v otopném systému.Ale u ostatních se žádná taková závada neprojevila.Vodu máme všichni stejnou,a to i ostatní domy.Kdo má prosím nastarost kontrolu vody v otopném systému?U nás je kotelník a správce.Měl někdo prosím už podobný problém jako já?Kontroluje nějaká firma vodu v otopné soustavě?Děkuji za každou informaci.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 23. Říjen 2016 - 17:12

    Chemická a elektrochemická. Pokud je stejný typ radiátorů instalován i v jiných bytech a korozi nepodléhají klonil bych se k elektrochemické. Řešením je ztracená anoda používaná u zásobníků tepla. Potenciál se dá změřit. http://www.centrumvytapeni.cz/…bjem-do-200l Další možností je vadná serie plechů pro radiátory, kde vzniká tzv. mezikrystalická koroze. To by byla mimořádná smůla. Do vody lze přidat inhibitory koroze proti chemické korozi.Jsou běžně k dostání.

    Vložil ... (bez ověření), 21. Říjen 2016 - 11:13

    Chyba není nikde, radiatory vám prorezly. Divné ovšem je, že otopná tělesa jsou stará pět let. Skutečně je to tak, skutečně vám je vyměnili před pěti léty? To se mi nechce věřit. Pokud to tak je, tak to musely být pěkně laciné šmejdy, možná už jednou používané.

    Vložil JaVa, 21. Říjen 2016 - 8:27

    Nejprve si ujasněte, komu ty radiátory patří a kdo zodpovídá za správu domu a pozemku.Pokud nemáte v prohlášení něco jiného,tak platí § 6 odst.:e) z.č. 366/2013 Sb.,že jsou společnými částmi domu,jde-li o centrální vytápění, celá soustava rozvodů tepla, včetně rozvodů v bytě, radiátorů a jiných otopných těles, včetně termostatických ventilů a zařízení sloužícího k rozúčtování nákladů na topení; části rozvodů umístěné v bytě, radiátory a termostatické ventily jsou ve výlučném užívání vlastníka jednotky jako společné části. Pro Vás to znamená,že vše, na co se tážete, patří do povinností SVJ,resp.vašeho statutárního orgánu.Jelikož začíná topná sezóna,tak se jedná o havarii,kterou je nutné okamžitě řešit.Vše řádně zdokumentujte a písemně oznamte vašemu výboru.Pokud vám SVJ radiátory okamžitě nevymění,učiňte tak na své náklady sám a fakturu předejte SVJ k proplacení i s vícenáklady na škody ,které Vám při tom vznikly. JaVa

    Vložil Jarda. (bez ověření), 21. Říjen 2016 - 9:21

    Bylo mi řečeno že otopná tělesa v bytě vlastníka, nespadají pro společnou část domu,tudiž si to každý vlastník hradí sám.Podám odvolání a nic opravovat nebudu.Problém nastane až se bude muset vypnout hlavní kotel k vůli úniku vody z radiátorů a vypustit všechnu vodu z otopného systému.

    Vložil Pozorovatel, 22. Říjen 2016 - 9:58

    Získejte na katastru kopii prohlášení vlastníka. Stojí to 550 Kč a je tam rozdělení co je společné a co patří k bytu. I když radiátory patří obvykle k bytu a oprava je záležitost vlastníka.

    Vložil JaVa, 21. Říjen 2016 - 16:27

    Když Vám někdo řekne,že to a to nespadá pod správu SVJ,nebo do společných částí domu,tak Vám to musí také dokázat.Pokud Vy sám nemáte kopii prohlášení vlastníka,tak si její prostou kopii, co nejdříve pořiďte.Vydá Vám ji za úplatu KN.Bez znalosti tohoto dokumentu, je jakýkoliv spor zbytečný.JaVa

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".