FOND OPRAV ÚČTOVÁNÍ

Vložil olga šuterikova (bez ověření), 11. Duben 2011 - 15:10 ::

DOBRÝ DEN CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT,MANŽEL JE DVA MĚSÍCE NA NESCHOPENCE A CHTĚLA JSEM SE ZEPTA NEBUDU MÍT JAK ZAPLATIT FOND OPRAV,JE NĚJAKÝ ZÁKON OD SPROŠTĚNÍ PLACENÍ FONDU PRO DLOUHODOBOU NESCHOPNOST BEZ POZDĚJŠÍHO DOPLATKU.MY MÁME FOND POMĚRNĚ DOST VYSOKÝ A URČITĚ MI NA TO NEZBYDOU PENÍZE DĚLÁ NÁM TO MĚSÍČNĚ PŘES 1500KČ DĚKUJI

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 12. Duben 2011 - 17:22

    Povinnost přispívat do fondu není dána, ať už fond nazvete jakkoli. Můžete pochopitelně do fondu přispívat dobrovolně.

    Neschopenka na tom nic nemění.

    Vlastník bytu

    Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 12. Duben 2011 - 19:41

    Nemáte pravdu, povinnost přispívat na správu domu a pozemku (někdy nesprávně nazývané Fond oprav)je dána ZoVB § 15

    (1) Vlastníci jednotek jsou povinni přispívat na náklady spojené se správou domu a pozemku. Pokud dohoda neurčuje jinak, nesou náklady poměrně podle velikosti spoluvlastnického podílu (§ 8 odst. 2). Takže nehlásejte zjevnou nepravdu.

    Vložil Zdeněk Hyler. (bez ověření), 11. Duben 2011 - 17:31

    Vprvní řadě jste neměli dopustit aby jste tolik do fondu oprav platili.Zřejmě nějaký váš uvědomělý předseda s pravicovým myšlením vás zatáhl do úvěru na opravy domu.U nás v domě platíme 300.korun a nikdo o nějakém navýšení nechce ani slyšet.Nikdo nemá strach že by takovou částku neutáhl,a to i v době nemoci.Můžem klidně spát.Jakékoliv navýšení musí být promyšleno do předu.

    Vložil Lika, 12. Duben 2011 - 11:56

    Prozraďte nám prosím jak s třemi stovkami za byt měsíčně uhradíte pojištění, povinné revize, nejnutnější opravy, poplatek správci atd. To byste musel být v úplně novém domě nebo z Chánova. Diky.

    Vložil Zdeněk Hyler. (bez ověření), 12. Duben 2011 - 14:31

    No a vidíte přesto nám to vyjde.Nejsme žádní cikáni,ale vlastníci činžovního domu s osmi bytovými jednotkami.Ale co můžem dělat víc?Nikdo vám platit do FO.víc nebude.A sám nenaděláte nic,to bys te mohl snad vědět.

    Vložil svjvmt, 12. Duben 2011 - 21:55

    Možná je to 300 Kč na metr, že ano …, to by mohlo stačit bohatě.

    Vložil anon (bez ověření), 11. Duben 2011 - 17:45

    A jednoho dne vám v tom klidném spánku spadne barák na hlavu!

    Ono se tomu říká sice fond oprav, ale neplatí se jen OPRAVY ale i ostatní náklady kromě služeb. Ty 3 stovky mohou horko-těžko stačit na běžný provoz, pochybuji že něco ušetříte. Pokud máte starý dům a jednoho dne rupne střecha jste víte kde..

    Jde to vzít i opačně – odpustit si denně pár dvanáctek, krabičku cigár, neplatit si nejširší nabídku kabelovky, nekupovat novou LCD telku na splátky, neprokrafat pětikilo měsíčně na mobilu a možná vám i na ten „fond oprav“ pár kaček zbyde..

    Naopak vyšší platba do „FO“ je často spása pro daný dům. Z dotazu není jasná sazba „fo“ na m2 ale 1500 není sice málo ale zase ani až tak moc!

    Předseda

    Vložil Leni (bez ověření), 11. Duben 2011 - 15:27

    Pokud Vaše náklady na bydlení přesáhnou 30% příjmů (v Praze 35%), máte nárok na příspěvek na bydlení od státu. Viz: http://portal.mpsv.cz/…p_na_bydleni

    Vložil svjvmt, 12. Duben 2011 - 21:51

    Omyl vážená, žádný „stát“ ale my ostatní to hradíme, jako jiné, co blahosklonně dává ten dobročinný „stát“. Co má ten „stát“? Každý v max. míře pěkně za své.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".