barevnost vnějších viditelných částí

Vložil Marek Nový (bez ověření), 8. Duben 2011 - 8:15 ::

Dobrý den, mám možná hloupou otázku, ale nevím, do jaké míry lze brát v úvahu změnu vnějšího vzhledu budovy v takovémto případě. Přečetl jsme si znění článku v sekci FAQ „Co je změna vzhledu?“, kde je do změny mimo jiné zahrnuta i „… barevnost jeho vnějších viditelných částí.“ Máme nedávno založené SVJ a některé nenáročné věci chceme dělat svépomocí. V našem domě máme mimo hlavního vchodu boční dvoukřídlé dveře, které vedou do technického prostoru. Tyto dveře jsou šedé, ale rádi bychom změnili barvu na tmavě hnědou, protože v tomto odstínu máme natřené i zábradlí. Tyto dveře jsou na vnějším plášti budovy, takže vlastně spadají do vnějších viditelných částí. M.Nový

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil K.N. (bez ověření), 8. Duben 2011 - 9:51

    Dobrý den. Pokud budete takto uvažovat, ve vašem domě neuděláte vůbec nic.

    Vložil LukášP (bez ověření), 8. Duben 2011 - 9:47

    Zákony by se samozřejmě měly dodržovat. Nicméně nesmyslná klauzule o změně vzhledu v ZoVB, kde je potřeba mít souhlas 100% vlastníků, je v praxi dle mého názoru porušována velmi často. Stačí si obejít pár paneláků na sídlištích (upravené vchody, zazděná nebo zúžená okna, barevnost …). Pochybuji, že všude mají tyto úpravy odsouhlaseny 100% všech. Spíš si myslím, že to nebude takto odsouhlaseno skoro nikde. Není žalobce, není soudce. S nátěrem dveří bych si hlavu nelámal. Pochybuji, že se najde někdo, kdo to bude ochoten řešit soudní cestou. A když už ano, tak když to prohrajete, tak je přetřete zpátky! Ten, kdo se s Váma bude soudit, zaplatí soudní spor dvakrát, jednou za sebe, jednou dle podílu na společných částech domu! Ale jak už jsem řekl, pochybuji, že by to někdo napadal kvůli takové prkotině. PS: jsem zvědavej na ty minuska, co tu dostanu od těch kteří zastávají názor, že zákon se musí za každých okolností dodržet.

    Vložil anon (bez ověření), 8. Duben 2011 - 10:29

    Souhlas. Věta „kde není žalobce není soudce“ je moje oblíbená v oblasti problémů SVJ. Zákony a stanovy často požadují naprosto nesmyslné věci a často to dokonce i lidi a dokonce i úřady chápou (což se pozná podle toho že ty „nesmysly“ nehlídají/nedo­držují).

    Ale ještě bych zopakoval jednu věc – zákon vykládá soud, ne nějaký právník nebo dokonce úředník. Uváděné FAQ je zpracované podrobně, ale k čemu to je?

    Pochybuji že existuje jediný ROZSUDEK kdy soud rozhodl že např. k přebarvení šedého paneláku na žluto je potřeba 100% hlasů a tedy bylo provedeno v rozporu se zákonem. A koho by odsoudili? Úřad který vydal pravomocné stavební povolení případně i stavbu kolaudoval? Nebo by snad soud nařídil stržení nového zateplení, které se stejně dodělá dříve než soud skončí?

    Nechci nabádat k porušování zákonů, takže na původní dotaz odpovím jinak – MYSLETE PROBOHA!

    Předseda

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".