Pane Mirek2,
to, co jste označil za VÝKLAD, žádným výkladem není. Jakýsi ouředník Ministerstva OPSAL ustanovení § 11 odst. 5 ZoVB, ale ouředník se pak jaksi zasekl a do žádného výkladu se nepustil. Nepřidal k tomu ani slovo ze svého mozku. Měl byste to umět rozeznat…
Škoda, že ouředník zapomněl na třetí větu. Ta si výklad zasloužila: je ze všeho nejdůležitější pro pochopení vztahu mezi zákonem o vlastnictví bytů a jinými zákony:
„Ustanovení zvláštních právních předpisů^7) tím nejsou dotčena.“ Poznámka č. 7 pod čarou zmiňuje příkladmo právě stavební zákon – to pro případ, kdyby někdo zvláště natvrdlý nevěděl, o které „zvláštní právní předpisy“ může jít.
Ostatně na tuto větu jste (snad schválně) zapomněl taky, abyste mne mohl pokárat. Přesto je jasné, že rozhodování tříčtvrtinovou většinou je omezeno pouze na záležitosti upravené v ZoVB:
- rozhodování mezi spoluvlastníky navzájem,
- tvorba vůle SVJ (právnické osoby).
Tříčtvrtinovou většinu podle § 11 odst. 5 tedy nelze platně použít v případě, kdy se rozhoduje podle jiných zákonů (např. podle Stavebního zákona nebo podle Správního řádu). ZoVB to totiž výslovně vylučuje.
Opakuji tedy, že mé konstatování jste nevyvrátil.
lake
Poslední komentáře