„Prosím, raďte ostatním pouze ve věcech, které bezpečně znáte.“
Podobnou větu příště raději vynechte, k věci to nijak nepřispívá.
„Není jasné, proč argumentujete ZoVB; ten se vedením rejstříků nezabývá.“
ZoVB taxativně vyjmenovává údaje zapisované do rejstříku společenství vlastníků a upravuje další záležitosti týkající se zápisu do rejstříku:
"§ 10
(1) Společenství se zapisuje do rejstříku společenství vlastníků jednotek vedeného soudem určeným zvláštním zákonem k vedení obchodního rejstříku5) (dále jen „rejstřík“). Do rejstříku se zapisují tyto údaje:
- název společenství, jeho sídlo a identifikační číslo,
- den vzniku společenství,
- orgány společenství a jména členů výboru nebo jméno pověřeného vlastníka.
(2) Výbor nebo pověřený vlastník jsou povinni do 60 dnů po svém zvolení podat návrh na zápis do rejstříku. K návrhu na zápis se přikládá
- výpis z katastru nemovitostí pro dům s byty a nebytovými prostory,
- notářský zápis o průběhu první schůze shromáždění, na níž byly schváleny stanovy společenství a zvoleny orgány společenství, včetně listiny osvědčující přítomnost vlastníků jednotek na této schůzi,
- schválené stanovy společenství.
(3) Zápis do rejstříku se provede, jsou-li splněny náležitosti návrhu podle odstavce 2, i v případě, že nejsou dodrženy lhůty stanovené pro konání první schůze shromáždění.
(4) Nestanoví-li tento zákon jinak, platí pro rejstřík, jeho vedení a řízení ve věcech rejstříku obdobně ustanovení obchodního zákoníku a občanského soudního řádu vztahující se na obchodní rejstřík, jeho vedení a řízení ve věcech obchodního rejstříku."
Den vzniku funkce mezi zapisovanými údaji není.
Honza R.
Poslední komentáře