Pro AnonymousX:
Rád jsem Vám pomohl orientovat se v problematice hlasování. Ovšem pokud se mnou vedete diskusi, aniž jste si přečetl mé příspěvky, pak se ovšem točíte v uzavřeném kruhu ...
Dále reaguji na Váš poslední příspěvek (citace kurzivou).
... Vy uznáváte z §11/3 tuto část: „spoluvlastníci jednotky mají postavení vlastníka jednotky (jeden hlas)“, ale současně neuznáváte předchozí část téže věty
Není pravdou; nečetl jste můj pokus vysvětlit Vám vztah lex specialis/lex generalis [Re(8), 28. Srpen 2009 - 7:31]. Podle §11/3 se hlasuje, nejde-li o speciální případy §11(5), §11(6), §13(3), §15(2).
... Nyní, podle Vašeho vyjádření, je rozdíl, jestli vlastník má 1 jednotku nebo více.
Nikoliv "nyní". V ZoVB je to od r. 1994. Pouze je rozdíl, že Vy to nyní počínáte také chápat.
... Mějme vlastníka X (1 jednotka, 75% podíl), a další (...)
První Váš příklad se stovkou vlastníků neměl nic společného s problematikou, a vysvětlil jsem, že jste počítal nesprávně. Druhý Váš příklad s vlastníkem sedmi bytů opět neměl nic společného se způsobem hlasování a i zde jsem vysvětlil Vaši nesprávnou úvahu.
Váš třetí příklad je pouze aplikací zákona na konkrétní případ; tentokrát je to bez chyb. Co tím však chcete demonstrovat, nevím. Nejde o to, co by bylo logičtější, ale o to, co je v zákoně.
Jen na okraj poznamenám, že slovenský Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov 182/1993 Z.z. (zmena: 325/2007 Z.z.) zná pouze rozhodování většinou hlasů, přičemž 1 hlas = 1 vlastník. Všechny hlasy mají tedy stejnou váhu, spoluvlastnické podíly se při hlasování vůbec neuplatňují:
- § 14
(2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak.
(...)
(5) Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome.
Uvádím to zde jen proto, abyste nahlédl, že tento způsob hlasování je v jiných státech běžný a funguje na Slovensku k plné spokojenosti od r. 1993.
Ve shodě s panem Pavlem (i s Vámi) se domnívám, že v českém ZoVB, který je postaven na váze spoluvlastnických podílů, jde v §11/5 o omyl zákonodárce - který je ovšem platnou součástí práva.
... Opakuji: Nikde není uvedeno, že by se počítaly počty osob místo velikosti podílů.
Nepřečetl jste si zákon, jak jsem Vám radil. Viz §11(5), §11(6), §13(3), §15(2).
... při rozhodovánbí dle §11/4 uznáváte, že je rozhodující velikost podílu a ne počet vlastníků ?
Nic jiného jsem nikdy netvrdil. Viz Re(3) 27. Srpen 2009 - 14:07. Nečetl jste mé příspěvky v tomto vláknu, nebo jste je nepochopil. Přečtěte si prosím zákon: ten přesně rozlišuje, kdy se hlasuje podle hlasů (všech nebo přítomných) a kdy se hlasuje podle vlastníků. Předpokládám, že ty dvě formulace v textu zákona dokážete navzájem odlišit.
... Za základě čeho jste se rozhodl většinu vlastníků posuzovat podle počtu a ne třeba podle váhy ?
Děkuji za úsměvnou lekci z absurdní logiky, ale na diskusi k tomu nemám sil. Ovce byste třeba mohl počítat podle délky ocasu, že.
lake
Poslední komentáře