Pane Petře,
k odpovědi pana Václava dodávám velmi důležité, zde již diskutované, co vše správce dělá a za co odpovídá a jaká technická zařízení dům má:
- Je obsahem i komletní účetnictví? S jakou periodou výstupu? (Rok, půlrok, čtvrtletí, každý měsíc.)
- Je správce pojištěn na škodu způsobenou při výkonu své činnosti minimálně na 10 mil.Kč?
- Má správce právo disponovat s účtem?(V souladu s již diskutovaným problémem, nikdo nechce být ve výboru. Dle navrhovaného zákona „pověřenec“.)
- Jaká technická vybavení dům má? Dům má pouze o rozvody el.energie, studené vody a plynu? Nebo se jedná o dům s podružnými vodoměry SV a TUV, podružnými měřiči tepla, podružnýmu měřiči elektřiny pro jednotky-byty, vlastní kotelnu nebo předávací stanici, kterou správce obsluhuje, hydranty, hasící přístroje, požární suchovod, výtah či evakuační nebo požární výtah, telefoní pojítka ve výtahu, aktivní hromosvodovou soustavu, zařízení EPS, VZT, požární VZT, PCO včetně přenosových tras, společné garážové prostory, které mají vjezdová vrata-roletu, čidla CO a návaznou VZT. Dále pak nouzové osvětlení či záložní zdroj elektrické energie – UPS s AKU nebo dieselagregát. Je přístup do domu „obyčejným“ klíčem nebo se jedná o systém čipového-elektronického zámku. Má dům vlastní „kryt CO“ pro obyvatelstvo ve své správě? A další a další.
Někteří správci mají malý správní poplatek, ale účtují si svoji marži-provizi za každou zprostředkovanou akci – opravu, revizi.
Takže k ceně za správu se nelze jednoznačně vyjádřit bez znalosti technického vybavení domu a odpovědností=povinností správce.
Matějka
Poslední komentáře