Pokrytectví majority Vložil Daněk (bez ověření), 20. Červen 2023 – 8:33
Pane Daňku, buď si děláte srandu, jen provokujete. Nebo jste dům plný flegmatiků, kteří asociální chování vlastně podporují.
Hluk po 22h. vyřeší policie.
Někdy ale policie přijede až po XX minutách nebo za hodinu a déle. Asociálové při příjezdu už s nočním hlukem končí. Nebo asociálové mají hlídače, který z okna pozoruje kdo se k domu blíží a hluk pak utichne, když odjedou zase začne. Proto je dobré pořizovat kamerové záznamy s datem a hodinou.
Třídění odpadu není povinnost.
je, přímo na sběrných nádobách je většinou uvedeno co tam patří a nepatří. V určitých případech vám může dodavatel služby – odvozce komunálního odpadu zvýšit poplatky za odvoz nebo odmítnout služby.
Indícií kdo netřídí může být samotný obsah odpadu v pytli. Pouhou analýzou vhozeného odpadu v sáčku. Asociální typy nechávají v odpadu často dokumenty s jejich jmény a dalšími identifikačními údaji. Osvědčilo se v při prokazování v našem domě. Důkazem pak můžou být svědecké výpovědi nebo kamerové záznamy.
Tak ať eSVéJé objedná další a naúčtuje Vám ji. Finančně Vás to jistě nezrujnuje.
Pokud by SVJ mělo důkazy o vhození nepatřičného odpadu může objednat mimořádný svoz a účtovat ho. Ale účtovat těm co nepatřičný odpad do sběrných nádob vhodili.
U nás v domě kouří lidi na chodbě a vajgly hážou na ulici před obchod. Nikdo to neřeší.
Výborně, víc kouření na chodbě a více nedopalků na ulici před obchodem. Ať je tam alespoň půl metru vajglů za půl dne… A teď vážně, Váš komentář „Nikdo to neřeší“ ukazuje co jste v domě za „tým“, za vlastníky případně nájemníky.
U nás jsou schody zasviněné a pochcané od psů. Platíme o to víc za úklid a všem je to jedno.
Asociální pejskaři z okolí by se ve vašem domě na schodech mohli scházet. Byla by více pomočená chodba od psů a platili by jste ještě více za úklid, třeba i násobně více. Uklízelo by se třeba každý den, ráno, v poledne a večer… A teď vážně, efektivní je řešit příčinu, ne jen následek.
Vše co popisujete je v bytových domech běžné. To řešit nemusíte.
Běžné ve smyslu pravidelnosti výskytu a vysokého procenta zastoupení uvedené jevy ve většině bytových domech nejsou. Pokud se i jen některý z jevů vyskytne začnou ho většinou přímo vlastníci, statutáři, nebo externí správa apod. řešit. Např. upozornění na nástěnce přímo na chodbě domu, na webu domu, na stěně kolem sběrných nádob a přímo na sběrných nádobách. Rozeslání zpráv všem vlastníkům bytů. Situace se opakuje? Svědectví vlastníků, nájemníků a dalších. Případně schválení instalace fotopastí, kamerových systémů. Budou důkazy a s těmi se dá pracovat dále.
Vycházím ze zkušenosti z několika bytových domů v Praze, ve středních a západních Čechách. Výše uvedené postupy většinou pomohli.
Přeji pěkný den.
Poslední komentáře