Vložil Justitianus, 28. Červen 2021 - 11:30

Jan77, jsnad že máte potíže s pochopením textu. Asi jste na tom stejně jako pan Šára.

Ustanovení § 1186 odst. 1 říká pouze to, že k vypořádání nedojde při převodu vlastnického práva k jednotce. To znamená: v okamžiku změny vlastníka. Ze znění této právní normy však není možné dovozovat, že k vypořádání nedojde později. A už vůbec z tohoto ustanovení nelze žádným způsobem dovodit že by snad k vypořádání nemělo dojít vůbec.

Jinak řečeno: pouhá změna vlastníka jednotky není důvodem k vypořádání. My všichni – na rozdíl od pana Šáry a Jan77 – víme, že k vypořádání nákladů na služby ani dojít nemůže – je to technicky zcela vyloučeno. K vypořádání totiž může dojít teprve po ukončení zúčtovacího období, kdy teprve budou známy náklady na služby. Dřívější vypořádání je tedy nemožné už z principu.

Zákon č. 67/203 Sb. určuje, že po skončení zúčtovacího období následuje rozúčtování služeb jednotlivým příjemcům, a toto vyúčtování bude doručeno do čtyř měsíců po skončení zúčtovacího období. Vypořádání přeplatků a nedoplatků (spojené s vyúčtováním záloh) pak podle zákona nastane do čtyř měsíců po doručení vyúčtování.

Tak praví zákon. Zákon č. 67/2013 Sb. je lex specialis, a samozřejmě má (pokud jde o lhůty spojené se službami) přednost před nevýznamnou a nic neříkající poznámkou obsaženou v § 1186 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb..

Ten kdo není schopen pochopit jednoduchý text v češtině to může vidět jinak.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.