Je úplně jedno jak se došlo ke spoluvlastnickým podílům. Jakmile je spoluvlastnický podíl uveden v prohlášení (a to je vloženo do katastru), je pak už naprosto bezvýznamné jakým způsobem byly podíly určeny nebo snad vypočteny. Autor prohlášení nemusel nikomu zdůvodňovat proč podíly určil tak, jak je určil.
Nesmyslné je i Vaše tvrzení že „plocha převzata z prohlášení vlastníka“. Plochy místností uvedené v příloze prohlášení je možno převzít a použít jedině pro rozúčtování služeb. Nikoliv však pro určení spoluvlastnických podílů – ty jsou přece v prohlášení uvedeny napevno jinde.
Stejně tak je nesmyslem Vaše přání „vrátit výpočty na přispívání na správu domu a pozemku do normálu“. Používají-li se k vypočtu konkrétních částek podíly uvedené v prohlášení, pak toto je jediný správný a „normální“ postup.
Vlastníci jednotek mohou prohlášení změnit, včetně údajů o velikosti spoluvlastnických podílů. Buď se souhlasem všech, nebo na základě soudního rozhodnutí. Za změnu každého listu vlastnictví si katastrální úřad naúčtuje 2000 Kč.
Justitianus
Poslední komentáře