Pane tpd,
zapomeňme, prosím, na pojem „spravedlnost“. Co je zde podstatné, že „jednoduchost,“ „průkaznost,“ „kontrolovatelnost.“ Těmto kritériím dávám jednoznačně přednost. Vycházejme přitom z těchto dvou předpokladů:
- Náklady na společné osvětlení nejsou a nikdy nebudou podstatná položka.
- Co se týká provozu výtahu, větší vliv má patro, kde se jednotka nachází, než počet v ní bydlících osob. (Nevěříte? Zkuste porovnat 1 osobu ve 12. patře se 4 osobami v 2. patře. Kdo nejspíš spotřebuje více? Přesto panuje shoda, že by se vliv patra zohledňovat neměl.)
- Počet osob užívajících jednotku má přímou vazbu na velikost jednotky. Statisticky viděno to souhlasí perfektně, v jednotlivých případech mohou být odchylky oběma směry, ale tak je to se vším.
A nakonec se Vás zeptám: Prosazujete rozúčtování podle nahlášeného počtu osob. Jste poctivý člověk a rozvodné závody vychází z Vámi hlášeného stavu elekroměru (přičemž hned po nahlášení se jeho stav nuluje, aby nešel ověřit), nebo Vám její pracovníci tak zcela nevěří a chodí si stav raději odečíst a zkontrolovat neporušenost? Tak to vidíte.
Poslední komentáře