A proc ostatni akceptuji hru vyboru a Vy ne?
Proč ostatní, to nevím, ale mám tušení – chtějí bydlet, mít klid a nestarat se, mimo jiné o věci, kterým nerozumějí nebo nechtějí, nemohou jim věnovat čas nebo jsou nad jejich intelektuální schopnosti a možnosti atp. A neberte to, že na ně shlížím s despektem – já sama se považuji za ideální typ nájemníka, tj. nepotřebuji bydlení vlastnit, potřebuji bydlet a nechci se starat, ale povaha mi nedá, tím spíše, když vidím šlendrián. Do nájmu v solidní lokalitě jsem vědomě a cíleně odešla z rodinného domku, chtěla jsem žít jinak a ne se nechat vláčet problémy nemovitosti, podmínky nájemního bydlení mi vyhovovaly. Pak přišla privatizace bytového fondu, výhrůžky města, že když to nekoupíme my, prodají to Vietnamcům. Odjakživa jsem slýchala, že nejhorší formou vlastnictví je spoluvlastnictví, ale stala jsem se bez dobré vůle, pod pohrůžkami, spoluzakladatelkou bytového družstva. Několikrát jsem se stěhovala – do větších družstev, v domnění, že budou umět „spravovat“ majetek lépe a na mne dopadne menší „intelektuální“ zátěž. Zkušenost ukázala, že je to z deště pod okap. Dnes hledám byt v „čistém“ nájmu, ale nájemních bytů po (podle mého názoru) neuvážené privatizaci je jako šafránu a v pro mne přijatelných lokalitách vlastně nejsou. Do českého Bronxu se mi nechce.
Bohuzel to je demokracie, vlada luzy, koho si navoli, ten jim vladne… Jak to chcete delat jinak?
Demokracie je vláda lůzy? A čím pak byla vláda dělníků, rolníků a pracující inteligence? Moje zkušenosti mi říkají, že do koryt se v 99% hrnou ti s nejubožejším morálním profilem. Ti jsou pak voleni, zvoleni a my to akceptujeme, protože jsme pohodlní a věříme, že se „to“ „nějak“ „vystříbří“.
Sezente levnejsiho udrzbare, levnejsi ucetni a je to… Copak u vas neni spravcovska firma?
Za prvé, levněji neznamená lépe, tedy v důsledku levněji může být dráže. Za druhé, problém já osobně nevidím v ceně, ale ve kvalitě a potažmo garancích, když žijeme v době a místě, kde nikdo za nic nenese odpovědnost a vymahatelnost práv řadového občana setrvává na nule.
Poslední komentáře