Vložil Justitianus, 4. Leden 2022 - 12:29

Je to pořád totéž. Odpověděl jsem na Váš dotaz, ale Vy tomu nerozumíte. Píšu Vám to česky, ale Vy nerozumíte. A jak vidím, stejné je to s místními čtenáři – blbečky: ti také nerozumějí.

Jedině Vy víte, jakou smlouvu jste sjednali. My to netušíme. Jedině Vy víte které osoby jsou zmocněny k nakládání s bankovním účtem SVJ nebo k nakládání s peněžními prostředky na účtu. My to netušíme. Jedině Vy víte ktere ustanovení smlouvy o vedení účtu banka porušuje. My to netušíme.

Už jsem Vám napsal jak máte postupovat, jestliže některý bankovní úředník jedná v rozporu se sjednanou smlouvou, nebo v rozporu se všeobecnými podmínkami pro vedení účtu. Obraťte se na ředitele pobočky. Případně na centrálu banky. Vy jste neudělal nic z toho.


  • Napsal jste zde v roce 2014: „Konkrétně jde o dvoukrokové IB, kdy musí postupně autorizovat dva členové výboru.“

To je naprosto výjimečné a nepraktické. Autorizaci příkazů běžně neprovádějí „členové výboru“, nýbrž konkrétní osoby, které k tomu dostaly pověření od vlastníka bankovního účtu a banka je schválila: například Josef Vonásek, (datum narození, trvalý pobyt, číslo občanského průkazu) a Marie Růžičková (datum narození, trvalý pobyt, číslo občanského průkazu). Těmto osobám zřídila banka přístupové právo do internetového bankovnictví – bez ohledu na to zda ti dva jsou či nejsou členy výboru SVJ. Pokud snad vaše SVJ dodnes nestanovilo zástupce oprávněné k zadávání příkazů a k jejich autorizaci přes internetové bankovnictví, pak máte problém. A způsobili jste si jej sami!

V takovém případě totiž banka bude vždy požadovat aby majitele účtu zastupovaly osoby uvedené v rejstříku, jednající způsobem uvedeným v rejstříku. Co jiného od banky čekáte?

  • Napsal jste zde 3. ledna 2022: „… že je podání platebního příkazu (v tomto případě elektronického) písemným úkonem (na který by se pak vztahovala ustanovení ve stanovách a následně v rejstříku týkající se způsobu zastupování SVJ při písemně činěných úkonech.“

Nic z toho není pravda. Není pravda že by se na právní jednání SVJ navenek měly vztahovat stanovy. Asi nevíte co jsou stanovy SVJ. Banka v žádném případě nejedná podle stanov SVJ, ani nesmí přihlížet k obsahu stanov, i kdyby obsahovaly cokoliv. Snad si pletete zastupování SVJ navenek s vnitřními vztahy právnické osoby.

To už zde vysvětlil lake v roce 2014: http://www.portalsvj.cz/…rove-stanovy#….

Není pravda ani to, že na právní jednání SVJ vůči bance by se by se vždy vztahovala ustanovení v rejstříku týkající se způsobu zastupování SVJ při písemně činěných úkonech. Snad jste nikdy neslyšel o zastupování, o zmocněnci a zmocniteli. Právnickou osobu SVJ zastupují navenek nejen její statutáři, ale také jiné zmocněné osoby (na kterých se tomto případě majitel účtu dohodl s bankou a stanovil jim i rozsah jejich zmocnění).

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.