„…Nutnost výměny vyplývá ze zákona… …Vykonávám tuto funkci již přes deset let a správou SVJ se profesionálně zabývám osmým rokem…“
- z toho automaticky neplyne, že by vodoměry ve vlastnictví vlastníka jednotky měly být rádiově odečítané. Vlastník sám je oprávněn použít SVÉ měřidlo a nechat si jej instalovat subjektem s příslušným oprávněním. Pokud vlastník splní předpoklady (pro měřidlo i jeho instalaci) – není důvodu, aby SVJ odmítalo do své evidenci zanést měřidlo (i mechanické) které je v majetku vlastníka.
- nic také nebrání tomu aby SVJ požadovalo vstup do bytu aby se opakovaně (jednou za rok) přesvědčilo, že „instalace“ měřidla stále odpovídá funkčním a bezpečnostním nárokům.
„…schvalování nákupu vodoměrů pro výměnu je nadbytečné…“
- ano to je. Postačí aby SVJ informovalo včas každého vlastníka o tom zda měřidlo v jeho BJ a které je v evidenci SVJ – stále splňuje zákonné předpoklady (§3/3/a). A pokud již nastane správná „konstelace“ tj. že je možné vyměnit větší množství těchto měřidel najednou – jistě může navrhnout vlastníkům hromadnou výměnu s příslibem množstevní slevy v režii SVJ.
- zda měřidlo splňuje nebo nesplňuje požadavek dle (§3/3/a) je pak zcela na vlastníkovi neboť nesplňuje li – použije se automaticky náhradní způsob stanovení spotřeby
„…Při zákonném požadavku na jednotnost měřidel ani nemůžete dostat zpět jako jediná vodoměr mechanický…“
- manipulativní nepravda! Viz. vysvětlení výše.
Neználek'
Poslední komentáře