No, já nemám topnou křivku celou našprtanou, protože u nás se honí mnohem teplejší médium než je povinné. Důvod je jasný – rozvod pod městem má dva kilometry a je bez výměníku.
Pokud Vám tedy teče do radiátoru příliš chladná voda, je to prostě na normální reklamaci. Napište ji holt na papír, když výbor jinak nekomunikuje a on vám ji musí vyřešit.
Jinak také příliš nedoporučuji v panelákovém bytě šoky typu „večer přitopit“. Lepší je nastavit si na termostatu určitou teplotu a tu udržovat stále. (My máme obývák nastavený na 21 °C, pokojík na 22 °C, ložnici na 16 °C, kuchyň na 20 °C, chodba na 19 °C a lázeň na 26 °C.)
Nekroucení termostatickým ventilem má dvě výhody:
- poměrové měřidlo se potom tolik neohřívá, protože ten ventil tam pouští jen maličko média, které než se dostane k měřidlu, je studené. To je právě známka činnosti termostatického ventilu. Mám vyzkoušeno, že varianta „nevypínat“ uspoří více.
- než se udělá po návratu v místnosti teplo, tak je stejně pomalu čas jít spát, takže to také k ničemu nevede. Leda byste si pořídil spínačkové termostaty, které Vám začnou topit třeba dvě hodiny před návratem domů.
Ale rozhodně se nedejte. Pokud Vám topí moc studenou vodou, je to na reklamaci. Pokud nebudou chtít jednat, repsektive reklamaci zamítnou jako neoprávněnou, sežeňte odborníka, aby Vám udělal znalecký posudek. S tím zkuste ještě vystartovat po výboru, zda už s tím hodlá něco udělat a s tím, že mi tento posudek proplatí, nebo že si jej nechám a použíji ho jako listinný důkaz k žalobě.
Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz
Poslední komentáře