„…nemohlo SVJ provést na základě ZoVB, protože zákon tyto činnosti nesvěřil společenství…“
- takže tvrdíte, že např. celková výměna výtahu (cca 1 meloun) nemůže být spoluvlastníkovi vnucena přes příspěvky na správu (§15/1)?
- situace
- na nějakém shromáždění se usneslo, že je třeba opravit výtah. Protože ale bylo zjištěno, že oprava nenaplní požadavky norem – usneslo se, že bude namísto opravy provedena výměna výtahu. 6-BJ (ze 24) bylo proti výměně a také proti úvěru na SVJ.
- úvěr si vezme SVJ a banka protože zadlužení za BJ nedosáhlo 200.000 nepožadovala žádnou zástavu
- po 5-ti letech se u těch 6-BJ změní vlastník. Nabyvatel přesně jak uvádíte nemá ve smlouvě jakýkoli přechod dluhu. Prodávající nemá s SVJ jakoukoli soukromoprávní smlouvu podle ObčZ (on jen platil zálohy předepsané dle §15/2 které predikovaly výši Kč/m2 s předpokladem splácení až do splacení).
- kdo tedy teď bude podle Vás platit tu část, kterou jak tvrdíte nabyvatel nebude ochoten hradit (přestože vstoupil koupí do ručitelského postavení dle §13/7) a prodávající ji nebude ochoten zaplatit protože nemá tu soukromo-právní smlouvu ??
„…Doporučuji, abyste si zjistil které činnosti hrazené z úvěru patřily pod pravomoc SVJ a které nikoliv…“
- znova: kdo bude REÁLNĚ platit ty činnosti které vymezíte že nespadaly pod pravomoc SVJ (zřejmě tedy o nich nemohlo být hlasováno, ?)
Neználek
Poslední komentáře