Zetaplení

Vložil ikenka, 5. Červen 2015 - 7:35 ::

Dobrý den, vím, že se tu už kolikrát hodně psalo o zateplení. Ale mám jeden dotaz. Jak už jsem psala dříve, jsme SVJ – 18 bytů. Mám byt v přízemí. Bohužel mám před dome velký strom takže řekla bych žádné sluníčko / i když ho město někdy obřeže…/, z druhé strany – sever takže taky nic moc. Problém je v tom, že se schválilo zateplení /řekla bych na tlak předsedy – v domě jsou většinou starší důchodci/ no ale schválilo. Teplo a šetření možná bude ale určitě ve vyšších patrech . Pod mým obyvákem je suterén , sušárna , kolárna . Je to byrák z roku 1955, studený a valhký. Byla provedena sanace zdiva zevnitř a bude se provádět venkovní izolace. Už teď v bytě cítím omítku ze suterénu jak se dělala sanace vnitřních prostor. nejvíc vlhko je bohužel pod mým bytem a mám strach když se teď zateplí ,že budu mít doma samé plísně a vlhko. Zeď je asi 50 -ka.Větrám pořád suterén a dole prostory – sklepy atd ale i tak zde cítit to studeno a vlhko. Pracovníkem z bytovky nám bylo sděleno, že je potřeba zateplit celý objekt – ne jenom jednu strany ptu severní prý by to kondenzovalo v zimních měsících. Pomůže ještě nějaké měření třeba temovizí ? A je dobré zateplit i stropy v suterénu, nebudu mít doma moc uduzněný byt? Moc děkuji za Vaše připomínky a RADY. JN

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Korky0202, 5. Červen 2015 - 9:56

    Nerad bych Vám radil špatně, každý dům je jiný, i když to mohou být čtyři stejné „krabice“ ve stejné ulici, takže připojím pouze své zkušenosti:

    1.) Určitě je důležitě vědět, jak a kde uniká teplo, můžete tak odlišit nutnou šířku izolace. 2.) Zateplovat stropy ve sklepních prostorech – hlavní otázka, bude ta úspora taková, aby se to vyplatilo? 3.) Co se týká vlhkosti, ta může mít několik příčin. Ve většině případů přílišná vlhkost po zateplení mizí. Pokud ne, může být příčina někde jinde např. vysoká hladina spodní vody. 4.) Důležitý je přístup projektanta a dozoru, proto vybírejte obezřetně.

    Vložil člen orgánu PO (bez ověření), 5. Červen 2015 - 17:48

    Dovolím si oponovat. Velmi záleží na druhu zvoleného zateplení. A taky na použitých oknech. Dům nesmí být uzavřený. Musí dýchat. Takže zvolit raději nekontaktní obálku. (s fukou). A okna kvalitní, s mikroventilací. A co se týká suterénu: Bylo by vhodné odizolovat nejen tepelně, ale i proti průniku vlhkosti. Je to docela oříšek. Ale nějaký schopný stavař by to jistě vyřešil. Já jsem trochu jiná profese. Přeji rozumný výbor a šťastnou ruku při výběru dodavatele.

    Vložil Strachoň (bez ověření), 6. Červen 2015 - 15:55

    Dovolím si oponovat. Dům není živočich a „nedýchá“. Pokud máte na mysli odvedení vodních par obsažených v interiéru, tak ty procházejí přes zdivo stěn (v tomto případě i strop nad suterénem) jen v minimálním množství (cca 10% objemu). Zbytku se musíte zbavit větráním. Tzv. provětrávaná fasáda má smysl pouze při zdivu vlhkém v celé své tloušťce (nejen povrchová kondenzace)…a někdy i estetický. Nejprve řešit hydroizolaci zdiva (pokud může být zdrojem zemní vlhkost, případně zatékání) a poté tepelnou izolaci… s tím nelze než souhlasit.

    Vložil člen orgánu PO (bez ověření), 9. Červen 2015 - 8:13

    Nejdřív oponuješ, pak souhlasíš. Tohle je rozum průměrného člobrdy? A stavařský termín „dýchající“ zdivo? Ty jsi asi viděl nějakou stavbu tak akorát .....z rychlíku. A navíc…místní blbečkové ti hnedky přitakávají.

    Vložil Strachoň (bez ověření), 21. Červen 2015 - 6:33

    Jsem projektant.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".