Zateplení vnitřních části stěn bytu termoreflexním tmelem.
Dobrý den.Náš bytový dům SVJ chceme zateplit novou metodou,termoreflexním tmelem.Chceme zateplit v každém bytě pouze vmitřní venkovní stěny,a kolem oken.Náklady by byly mnohem menší jak celkové zateplení domu.Uspory na teplo by měly být snad ještě větší.Má s touto novou metodou už někdo s Vás nějaké zkušenosti?
Děkuji.
Dobrý den,
použijte k vnitřnímu zateplení Aero-Therm.Doporučuji.Veškeré informace najdete na internetu.
Chápu reakce těch skeptiků, co říkají že je to hloupost. Protože jsem se taky už spálila. Na druhou stranu pokud by každý z nás byl takový skeptik tak lezeme ještě po stromech, protože nic jiného nejde. Mě přesvědčil až Aero-therm, když jsem si to vyzkoušela na chalupě na vlastní kůži. Tam jiná možnost není protože mám 90cm tlusté kamenné zdi, takže venkovní zateplení by mi bylo opravdu na houby. Takže nevím čím přesně to chcete dělat, ale určitě vyzkoušejte Aero-therm. Mě opravdu přesvědčil, ale až když jsem si ho vyzkoušela na vlastní kůži./on totiž papír snese hodně :-)/
Bude to fungovat ještě lépe. Navíc stačí pokud umístíte jeden do výtahu, a on bude šířit tepelné vlnění přes celý panelový dům. Podmínkou správné funkce ovšem bude, aby výtah absolvoval jednu cestu každých cca 70min.
Pokud to z toho někdo nepochopil, tak termoreflexní tmel je nesmysl. Jakékoliov vnitřní zateplení je velice problematické (tepelné most, ztráta místa) a materiál prostě potřebuje pro svoji funkci tloušťku. Je sice technicky možné použí vakuové panely (otázka je životnost), nebo kooltherm, ale oboje jsou to řešení velice nákladná. NAvíc se připravíte o tepelnou a vlhkostní akumulaci stěn.
Ale jinak si klidně zateplujte korálky, každý má právo na to posrat si svůj život.
Orgonit znamenitě izoluje.
Za předpokladu, že tvoří souvislou, 10–30 centimentrů silnou vrstvu.
Kouřil
Pane Jirko,
to, co následuje, se netýká skutečných vlastností termoreflexního tmelu, k tomu se nevyjadřuji. Udivují mne ale triky a způsoby, jakými dodavatelé ohlupují zákazníky. Našel jsem si webovou stránku nejmenované olomoucké společnosti nabízející termoreflexní nátěr.
Píše se tam, že termoreflexní vrstva "odráží teplý vzduch do místnosti". To je ovšem fyzikální nesmysl. Vzduch není tenisový míček.
Píše se tam, že po aplikaci termoreflexního tmelu budou stěny teplejší. To je druhý fyzikální nesmysl. Pokud vrstva zabraňuje ztrátám tepla, pak naopak stěny budou CHLADNĚJŠÍ, protože zvenku budou ochlazovány stejně, ale zevnitř ohřívány méně. Budou tedy promrzat do větší hloubky.
Jediným písemným materiálem na oné stránce byly dva novinové články z olomouckého deníku. Od seriózní firmy bych očekával kopii protokolu o měření z autorizované zkušebny. Fakta a čísla.
Ovšem ani fakta a čísla nejsou zárukou - záleží na podání. Vzpomínám si na podobný reklamní web, kde dodavatel vystavil takový protokol ze zkušebny. Nechal si změřit nanesenou termovrstvu na skle okna (!!!!). Z měření vyšlo vynikající zvýšení tepelně izolačních vlastností okenního skla o 30%. Že přes to okno potom neuvidíte, je jaksi vedlejší. Na svém webu pak inzeroval třicetiprocentní úsporu tepla po aplikaci jejich nátěru.
lake
na panelových domech dosud výrazně nepoužíván, neřeší to také hlavně vzhled domu / tak jako při použití polystyrenu či termo rohoží/. O výrazné tepelné úspoře pochybuji
Konečně se nacházejí vlastníci, kteří hledí na úspory, a to nejen tepelné, ale i finanční. Tazatel se ptal na A, vy mu odpovídáte na B, a navíc předem odsuzujete to, o čem prakticky asi nic nevíte. Jen zdůrazňujete podružnou věc, jako je VZHLED domu. Klasický způsob zateplování jde na ruku státu a firmám, protože investice vlastníků do úspor se jim za jejich života nevrátí. Něco jiného je „revoluční“ způsob zateplení, který řeší jen tuto problematiku a ne „vzhled staré budovy“, jako u „klasiky“. Vzhled se dá řešit jednoduchým nátěrem a ne zateplováním! Přeji tazateli, aby jim to vyšlo a jako jedni z prvních mohli hovořit i o úsporách finančních. A vy se zamyslete, než odpovíte. Děkuji za pozornost.
Existuje široká shoda odborné veřejnosti na nesmyslu zateplování ze strany interiéru. Bez ohledu na státní soukromý či jakýkoli jiný prospěch, je to fyzikálně-technický faul opodstatněný pouze v případě historické či jinak hodnotné fasády, jejíž překrytí dodatečným izolantem by způsobilo větší škodu společenskou než přínos ekonomický.
Zdůvodnění jsem tu už někde popisoval…
Podobní chytráci vymýšlející zázračné tmely, nátěry atd. spoléhají na nachytání laiků na moderní metodu, která jim přinese snadný zisk! Tak pozor pozor
Dobrý den,tak jak si zde pročítám je tu spousta lidí co by chtěla ušetřit,ale co mě více zaráží je tu ještě více lidí co tuto novou věc okamžitě zrazuje aniž by si ji sami vyzkoušela.Můj názor už jsem zde psal s pořád si za ním stojím,protože u svých zákazníků mi to funguje.Prostě tato novinka bere práci v zateplování domů z venku.Hezký den 775868871
Poslední komentáře