Zahrada před panelovým domem.
Dobrý den obracím se na Vás, protože nevím kde jinde hledat. Koupil jsem byt ve čtyřbytové jednotce, kde sousedka nade mnou vlastní 50% tudíž dva byty. Před domem je zahrada o velikosti cca 900m2 na kterým má postavenou garáž o velikosti 25m2 dále altán, dvě parkovací místa o velikosti 50m2, a ještě domek o velikosti 20m2 na nářadí apod.. tudíž vlastní celou zahradu, kde si postavila pro vnoučata houpačku, pískoviště. Moje otázka zní má na to právo ? Protože má problém s tím když chci zajet do ohrady a udělat si něco na autě, nebo když si dovolím sednout venku na zahradě, je nějaká možnost jak se bránit ? Byt jsem koupil před půl rokem, bojím se ze když bych to řešil může mě přehlasovat, protože vlastní dva byty ( v jednom má svého bratra v důchodu ) kam bych si měl zajít ? Klidně budu platit společné prostory, starat se o to, ale nevím vůbec jak a kde postupovat. Mockrát vám děkuji za odpověď
nevím kde jinde hledat… Moje otázka zní má na to právo ?. Hledejte na katastru a na obci. Nabídněte sousedce úplatu za jistou část pozemku. Právo má na to, co jí obec prodala, pronajala, povolila. Chcete využívat cizí pozemek, budete vést boj.
Zažádejte město o pronájem pozemku, třeba má paní od města již pozemek povolen. Pokud jde o černou stavbu garáže tak se spojte se stavebním úřadem a městem. Rouhodně bych podal žádost, jakmile to sousedka zjistí že neco děláte, tak by mohl žádost podat dříve než vy.
Ještě bych dodal, ze v katastru není žádná povolena stavba, tudíž když to má nad 20m2 tak by to měla kolaudovat, tudíž by to bylo zapsáno i zobrazeno na mapě.
Ještě bych dodal, ze v katastru není žádná povolena stavba, tudíž když to má nad 20m2 tak by to měla kolaudovat, tudíž by to bylo zapsáno i zobrazeno na mapě.
Doporučuji Vám, obrátit se na vlastníka pozemku,který Vám sdělí, zda je tento pozemek situován jako veřejné prostranství.Pokud ano,pak se vaše sousedka zřejmě dopouští přestupku dle z.č.200/1990 Sb. § 47/1h. Přestupku se dopustí ten, kdo poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení.
Přeji hezký zbytek dne.JaVa
NN máte sice pravdu, že přestupkový zákon č.200/1990 Sb., byl zrušen a nahrazen zákonem č.251/2016 Sb., s účinností od roku 2017. Nicméně domníváte se, že je dobré začít diskuzi s jiným diskutérem „jste tak hloupý?“ JaVa evidentně nemá právnické vzdělání, ale dělá dobře, že zákony čte a snaží se jimi řídit a i o nich přemýšlí.To by měl každý občan.
Pozorovateli, kdyby to bylo poprvé co diskutér či přispěvatel JaVa takto píše, tak příměr “ hloupý” nepoužiji.
Zdar
Spamer Java zde kopíruje texty ze zákonů, kterým evidentně nerozumí. Nyní rozšířil svou působnost a dává odkazy na neplatné předpisy. Co bude následovat?
I člověk pouze s průměrnou inteligencí a bez právního vzdělání, se na tomto webu snaží přispět radou a pokud zde najde nějakou nesrovnalost,tak ji ve svém příspěvku uvede na správnou míru.Ve Vašem případě, jste mohl uvést nejprve odkaz na aktuální znění zákona č.200/1990 Sb.,
https://zakonyprolidi.cz/cs/2016-251
a teprve poté používat invektivy.Ale jak jsem již napsal,tak by postupoval „pouze člověk s průměrnou inteligencí.“
Přeji hezký den.A opět se ozvěte, až si zase budete chtít leštit ego. JaVa
JaVo, tak jsi na Vás vyleštím své ego – jen hlupák jako Vy může požadovat odkaz na aktuální znění zrušeného zákona. Ostatně, ve Vašem upraveném příspěvku jste smazal část s číslem předpisu dle Vás aktuálního znění.
Na to, že kopírujete texty z neplatných právních předpisů, uvádíte čísla neplatnych předpisů apod. jste byl mnou a jinými přispěvateli upozorňován – jenže to je jako házení hrachu na zeď.
Zdar
Mockrát Vám děkuji a pokud to město dalo do pronájmu bytové jednotce s tím, ze se o to bude starat, tak by to též mělo byt přístupné pro všechny vlastníky bytu a ne jen k soukromých účelům té sousedky nebo se pletu ?
Město to nemohlo dát do pronájmu „bytové jednotce“, protože bytová jednotka nemá právní osobnost a nemůže nabývat práv a povinností. Mohlo to pronajmout fyzické nebo právnické osobě.
Dobrý den a pokud to tedy pronajmulo fyzické osobě, tak ta s nim může nakládat jak uzná za vhodné ? Je nějaká možnost se připsat na tu listinu abych měl nárok aspoň na parkování, nestojím o celou zahradu, chtěl bych ale taky využívat část, kde mi s tímhle poradí nejvíc ? Na městě ?
Pokud město pronajalo pozemek sousedce, tak pouze sousedka rozhoduje o tom, zda vás strpí na pronajatém pozemku. Žádná „nárok“ pochopitelně nemáte. Informujte se na městě, jak to vypadá s pronájmem.
Lze totiž nabídnout, že si pronajmete např. čtvrtinu za částku vyšší než paní platí. Třeba na to město přistoupí.
Poslední komentáře