Vyúčtování služeb při převodu jednotky
Hlavně pro Justina, když jsem sem psala, že mi zemřel manžel a přesvědčil mě, že mají být dvě vyúčtování. V žádném případě, viz § 1186 o. z. !!!
- „V žádném případě, viz § 1186 o. z. !!!“
Plácáte nesmysly. Ve Vaší (jiné) diskusi se neřešil žádný přechod dluhů na nabyvatele. Neřešil se ani žádný převod jednotky. Nerozumíte tomu co čtete a nevíte co píšete.
Nechápu proč zde zakládáte novou diskusi. Proč prostě nepokračujete v té původní?
A do třetice: věříte nesmyslům z webu. V úvodním příspěvku jste dala odkaz na „odborný“ článek Pavly Krejčí. Článek je ovšem plný omylů a autorka je popletka. Psal jsem o tom podrobně (v srpnu 2021) zde: Garantované nesmysly Pavly Krejčí
Justitianus
Samozřejmě že ne, u manželů rozhodně ne. To je prasprosté šikanování. Někde ovšem takové manýry praktikují a ještě říkají, že je to podle zákona. Když se převádí při prodeji na cizí osobu, tak ano. Tam každý dostane vyúčtování na svoji osobu.
V případě úmrtí manžela se nejedná o žádné ustanovení převodu vlastnického práva podle §1106,1107 a 1108 o. z. Byty byly ve společném jmění manželů. V režimu společného jmění manželů je každý z manželů výlučným vlastníkem CELÉ nemovité věci, nikoliv jen podílu. Takže žádný převod, žádné dvě vyúčtování!!!!
Poslední komentáře